Asmat.cz » Cestopisy » Thajsko » Potápění v Thajsku – Ostrovy Similan

Potápění v Thajsku – Ostrovy Similan

Ostrovy Similan. Thajsko. Ostrovy Similan. Tropický ráj ukrytý v tropickém oceánu severozápadně od Phuketu v Thajsku. Devět granitových ostrůvků porostlých tropickou džunglí, obklopených průzračně čistou vodou tropického moře. Místo s nádhernými korálovými útesy plné ryb. Jedna z nejkrásnějších potápěčských lokalit na světě. Místo, které byste neměli minout.

Ostrovy Similan. Thajsko. Ostrovy jsou součástí rozsáhlé mořské rezervace a počet návštěvníků je omezen. Jméno Similan je odvozeno z Malajského pojmenování “Devět Ostrovů” (Sembilan znamená v malajštině “devět”). Každý ostrov má sice i Thajské jméno, ale většinou jsou ostrovy označovány číslem. Viditelnost na Similanech je velmi dobrá, běžně dosahuje 18-25 metrů, občas je vidět až 40 metrů.

Potápění na ostrovech Similan, West Coast Divers liveaboard. Thajsko. Ačkoliv si můžete pronajmout jednodenní výlet s potápěním rychlolodí z Phuketu, rozhodně doporučujeme liveaboard. Obvyklá cesta s potápěním na Similanech je na 3 dny/ 3 noci, popřípadě Similany, Koh Bon, Koh Tachai a Richelieu Rock na 4 dny / 4 noci. My jsme vyzkoušeli delší variantu a Richelieu Rock byl rozhodně highlightem.

Potápění na ostrovech Similan, West Coast Divers liveaboard. Thajsko. Na Phuketu a v okolí najdete spousty cestovních kanceláří nabízejících potápění na liveaboard na Similanech. My jsme jeli s West Coast Divers a rozhodně můžeme tuto společnost doporučit. Cesta byla výborně organizovaná, skvělé služby, příjemní divemasteři a posádka. Z podmořského života jsme viděli skoro vše co je v dané lokalitě možné včetně Manta Ray (Manta birostris), Pineapple Fish (Cleidopus gloriamaris), Mořských koníků (Hippocampus) a Leopardích Žraloků (Triakis semifasciata).Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]