Asmat.cz » Cestopisy » Jihoafrická republika - Cestopisy

Jihoafrická republika - Cestopisy

Zulu vesnice. Jihoafrická republika.

Afrika nepatří mezi nejvyhledávanější turistické destinace. Je to škoda, neboť Afrika má návštěvníkům co nabídnout. Tradiční zvyky, zajímavá kultura, nádherná příroda. Nevýhodou je, že Afrika je na cestování nepatrně náročnější a návštěvník musí být dobrodružnější povahy, aby možné nástrahy překonal. Pokud se už ale do Afriky vydá, rozhodně nebude litovat a z pestré mozaiky si vždy vybere to, co vyhovuje jeho představám.

Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika.

Světově proslulá Botanická zahrada Kirstenbosch patří mezi několik nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Zahrada se rozprostírá na východním úpatí Stolové hory v Kapském Městě. Byla založena v roce 1913, profesorem Pearsonem. Najdete tu jak menší upravené zahrádky plné květin, bylin i stromů tak i přírodní prales zarůstající svahy Stolové hory.

Tučňáci na Boulders Beach. Jihoafrická republika.

Boulders Beach je domovem rozrůstající se kolonie Tučňáků Afrických (Spheniscus demersus), známých také jako Tučňák Brýlatý. První 2 páry tučňáků se na Boulders Beach mezi městem Simonstown a Cape Point usadily v roce 1982.

Slon, Kruger Národní park. Jihoafrická republika.

Největší koncentrace divokých volně žijících zvířat je v Africe. Je tomu již po dlouhou dobu, kdy se Afrika stává každoročně cílem mnoha cestovatelů, kterým příroda učarovala. Mezi nejlepší destinace patří Východní a Jižní Afrika. Na výběr je mnoho míst, kam vyrazit. Keňa či Tanzanie, Zambie či Zimbabwe, Namibie či Botswana nebo moderní Jižní Afrika. Žádná z těchto zemí nebude pro návštěvníka zklamáním.

Průvodce Jižní Afrika, Lesotho a SvazijskoPrůvodce Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko je dalším z řady průvodců Rough Guides přeloženým do češtiny. Jeho již druhé aktualizované vydání vyšlo na jaře 2007. Průvodce je přehledně organizován, a obsahuje vše co by cestovatel měl vědět. Součástí průvodce je i multimediální dvd kde jsou přehledně zpracované základní informace o zemi a turistický videoprůvodce, který vás provede celou oblastí, představí jak národní parky a rezervace tak historická města a umožní vám podívat se do míst o kterých v ostatních průvodcích jen čtete.

Zebry, Pilansberg Národní park. Jihoafrická republika.

Jihoafrická republika byla jasnou safari destinací. Většinu času jsme trávili po národních parcích, kde jsme pozorovali zvířata. A stálo to za to. Viděli jsme kompletní tzv. Velkou pětku: buvola, nosorožce, lva, leoparda a geparda. Samozřejmě i mnoho dalších zvířat a ptáků. A které národní parku jsme navštívili? Kalahari Gemsbok, Pilansberg, Kruger, Hluhluwe-Umfolozi a oblast Santa Lucia. Cestu zakončujeme v Dračích horách v národních parcích Royal Natal a Giant's Castle.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Jihoafrické republiky.

Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika.Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika.Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Jihoafrické republiky.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 ZAR (jihoafrický rand). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Jihoafrické republiky.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]