Asmat.cz » Cestopisy » Jihoafrická republika » Africké Safari

Africké Safari

Slon, Kruger Národní park. Jihoafrická republika. Největší koncentrace divokých volně žijících zvířat je v Africe. Je tomu již po dlouhou dobu, kdy se Afrika stává každoročně cílem mnoha cestovatelů, kterým příroda učarovala. Mezi nejlepší destinace patří Východní a Jižní Afrika. Na výběr je mnoho míst, kam vyrazit. Keňa či Tanzanie, Zambie či Zimbabwe, Namibie či Botswana nebo moderní Jižní Afrika. Žádná z těchto zemí nebude pro návštěvníka zklamáním.

Antilopa kudu, Kruger Národní park. Jihoafrická republika. Dnes za zvířaty musíme do národních parků. Zcela volně v přírodě žijí omezeně, pokud ještě vůbec některé druhy volně žijí. Jednou z dobrých destinací na Africké Safari je i zmiňovaná Jihoafrická republika. Nejznámější z mnoha jejich národních parků je Krugerův národní park. Na severovýchodě země v dnešní době zasahuje až do sousedního Mozambiku a Zimbabwe. Vidět zde můžeme celou "Vekou pětku". Ptáte se, o co se jedná? O pět druhů nejvíce oblíbených mezi lovci. Dnes, kdy je lovení povoleno jen v soukromých rezervacích, se jedná hlavně o magnet pro turisty - návštěvníky safari. Mezi velkou pětku řadíme černého nosorožce, afrického buvola, slona, leoparda a lva. Vidět všech těchto pět druhů není ovšem nic snadného. Národní parky nejsou žádna zoo a tak můžete strávit dny hledáním konkrétních zvířat. Rozhodně to není nuda, neboť je stále něco k vidění. Kromě velké pětky se parky hemží různými antilopami, zebrami, žirafami, hrochy či hyenami. Když vás již omrzí savci, je možné začít pozorovat ptáky, kterých je zde také mnoho. Volavky, čápy, supi nebo orlové.

Žirafa, Kruger Národní park. Jihoafrická republika. Kromě velkého množství zvířat má Kruger i další výhody pro nezávislé cestovatele. A těmi je infrastruktura. Parkem prochází několik hlavních cest, které jsou asfaltované a spousta cest prašných, které jsou ale také ve výborném stavu. Všechny tyto silnice jsou sjízdné obyčejným osobním autem, jejichž pronájem je v JARu finančně velmi rozumný. Není potřeba terénní jeep, jako v jiných národních parcích. V parku je také dostatečné množství kempů, kde se dá přespávat. Součástí kempů je i několik benzínových pump, obchodů, restaurací. Můžete zde strávit bez problémů několik dní a putovat parkem od severu v k jihu či naopak. Dokud vás baví hledání a pozorování zvířat, nemáte žádný důvod hranice parku opouštět. Jak parkem projíždíte, postupně se mění kraji a flora a s tím i zvířata. Národní parky Jihoafrické republiky byla naše první zkušenost s africkým safari a z parků v JAR nám přišel Kruger jako nejbohatší.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]