Potápění

Potápění - nové hobby, nové zážitky a možnosti na cestách. Nejsme žádní profesionálové, pouze zvědaví návštěvnící podvodního světa. O těchto návštevách a našich pocitech zde píšeme.

Eagle ray, Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Čteme a slyšíme to kolem sebe skoro stále, že už si to snad ani neuvědomujeme. Ryb v mořích ubývá, a pokud bude rybolov probíhat stále masově jako dosud, de facto ryby vylovíme. Člověk má tendence věci nevnímat, dokud s nimi nemá sám vlastní zkušenost.

Rejnok manta (Manta obrovská, Manta ray). Lokalita Manta Point, Raja Ampat. Papua,  Indonésie.

Míst na potápění je v Indonésii hodně. Některé jsou lepší, některé jsou horší. Ale jedno místo je potápěčská tutovka - Raja Ampat.

Žralok obrovský (whale shark), lokalita Maamigili. Maledivy.

O návštěvě Malediv jsme uvažovali již delší dobu. Ale vždy to na něčem ztroskotalo, většinou to bylo na ceně letenek. Až letos to vyšlo, kdy jsme se zde 10 dní potápěli v oblasti South Ari atolls.

Frogfish octopus, Lembeh dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Určitě jste to už sami zažili. S někým se potkáte, kdo básní o nějakém místě – jaké to bylo úžasné, jaké tam byly korály, že tam určitě musíte jet. Tak se tam nakonec vydáte a ejhle, vše je jinak.

Útesový žralok, Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Bangka je třetí potápěčskou oblastí v okolí Manada, které leží na severním cípu indonéského ostrova Sulawesi. A zase je trochu jiná, než blízký ostrov Bunaken či Lembeh Strait.

Flamboyant cuttlefish, Lembeh dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Indonéský Lembeh Strait je vyhlášenou destinaci pro muck diving. Co to je a co zde můžeme vidět?

Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, vrak bombardéru B24 z druhé světové války potopený 3. května 1945. Sulawesi,  Indonésie.

Pokud cestujete po Indonéském ostrově Sulawesi, nemůžete si nevšimnout Togeanským ostrovů (nazývané též Togian Islands) uprostřed zálivu Teluk Tomini. Indonésie je oblíbenou potápěčskou destinací, jaká je situace na Togeanech?

Clown Anenomefish. Potápění u ostrova Bunaken, lokalita Siladan I. Sulawesi,  Indonésie.

Korálové útesy v okolí ostrova Bunaken jsou vyhlášenou potápěčskou destinací. Z mého pohledu Bunaken patří mezi jedno z nejlepších míst na potápění v Indonésii.

Lokalita El Valle Del Coral (Valley of Black Coral), Maria La Gorda. Kuba.

Poprvé se jedu potápět do Karibiku. A hned na Kubu, o které se říká, že je zajímavá i pro potápěče. Jsem tedy zvědav.

Klaun (Clown Anemonefish). Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, lokalita Dominic Rock. Sulawesi,  Indonésie.

Přiznám se, že často řeším problém, jak popisovat podovodní fotky. Tedy ne fotky, ale ryby či plže na nich. Česky a nebo anglicky? Při cestách komunikuji zásadně s cizinci a vždy se s nimi bavím anglicky. Tudíž znám angliké názvy ryb. A několik atlasů podvodních živočichů mám také v angličtině.

Diskuzní fórum věnované potápění a šnorchlování.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]