Česká republika - Potápění

Potápění - nové hobby, nové zážitky a možnosti na cestách. Nejsme žádní profesionálové, pouze zvědaví návštěvnící podvodního světa. O těchto návštevách a našich pocitech zde píšeme.

Frogfish octopus, Lembeh dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Určitě jste to už sami zažili. S někým se potkáte, kdo básní o nějakém místě – jaké to bylo úžasné, jaké tam byly korály, že tam určitě musíte jet. Tak se tam nakonec vydáte a ejhle, vše je jinak.

Klaun (Clown Anemonefish). Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, lokalita Dominic Rock. Sulawesi,  Indonésie.

Přiznám se, že často řeším problém, jak popisovat podovodní fotky. Tedy ne fotky, ale ryby či plže na nich. Česky a nebo anglicky? Při cestách komunikuji zásadně s cizinci a vždy se s nimi bavím anglicky. Tudíž znám angliké názvy ryb. A několik atlasů podvodních živočichů mám také v angličtině.

Bazény mám úspěšně za sebou, teorii také včetně závěrečného testu, takže co chybí k získání kýžené licence PADI Open Water Diver? Čtyři ponory v otevřené vodě.

Poslední bazén kurzu OWD. Nezdá se to, ale uteklo to jako voda – a o vodu, tedy podvodu, tu jde hlavně. Tak co se naučíme v poslední lekci?

Kurz Open Water Diver není jen o praxi v bazénu, ale také o teorii, která vysvětluje principy a zákonitosti, která platí při potápění.

Dnešní bazén byl o krizových situacích a jejich řešení. Nejdůležitějších signálem se stal signál došel mi vzduch. Co lze následně dělat?

Tak copak nás asi čeká tento týden na bazénu? Opětovné vylévání masky pod vodou a nebo nějaký jiný cvik (nebo spíš trik)?

Další týden, další bazén. Další praktické lekce našeho kurzu vedoucího k certifikaci OWD.

Přežili jsme intro-dive. A tak to je důvod k pokračovaní a nebo spíše k začátku kurzu jehož cílem je získání certifikace OWD, nebo-li Open Water Diver.

Ještě než se definitivně potopíme na první lekci, je třeba najít si tu svoji školu potápění. Tak jsem se zpětně zamyslel, jak jsem vlastně školu hledal.

Diskuzní fórum věnované potápění a šnorchlování.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]