Asmat.cz » Potápění » Česká republika » Vybíráme školu potápění

Vybíráme školu potápění

Ještě než se definitivně potopíme na první lekci, je třeba najít si tu svoji školu potápění. Tak jsem se zpětně zamyslel, jak jsem vlastně školu hledal.

Vlastně to bylo celkem jednoduché. Nejdřív jsem se rozmyslel, zda chci kurz dělat u moře či doma. Dalším krokem jsem se omezil na místo, kde aktuálně žiji a řekl si, že kurz budu dělat v Praze. Přišlo mi, že PADI certifikace, který jsem často registroval na cestách, bude taky správná volba a ostatní certifikace jsem pro začátek vyloučil. Potud to bylo jednoduchý. Sondoval jsem pár známých, ale od nich žádný použitelný tip nepřišel. Ne že by se nikdo nepotápěl, ale jejich tipy mě prostě nezaujaly.

Tak jsem sedl k vyhledávači a zadal pár dotazů na možnosti potápění v Praze. Když jsem zkušebně dal podobný dotaz včera, našel jsem odkazů více než hodně. Ale před rokem jsem se dotazoval buď jinak a nebo prostě potápění zažívá boom, protože v minulosti těch odkazů zas tak hodně nebylo. Chvíli jsem se nimi probíral, abych zjistil, že ceny jsou v podstatě všude stejné, takže volba z hlediska ceny nemá smysl. Další kritérium, které mě zaujalo byl fakt, že buď jsou dány fixní termíny a nebo škola (instruktor) se snaží vyjít časově vstříc klientovi – většinou stále za stejnou cenu. To byla prima informace. A pak se lišil přístup v pořízení nutní ABC výstroje - buď vše vlastní a nebo možnost zapůjčení na kurz. Také zajímavý postřeh.

Všechny informace jsem si dal na hromadu a zjistil, že stalé nevím, koho vybrat. Nakonec jsem se rozhodl tyto informace vzít jako sekundární a za základ jsem vzal blízkost kurzu k domovu. A bylo. Našel jsem jednu potápěčskou školu, která nejen že prováděla výcvik v blízkém bazénu a navíc splnila i předchozí body. Skvělé. Telefonát, bezproblémová a vstřícná domluva a už jsem šel na Intro dive. A pak už byl vlastní kurz.

Původně jsem chtěl jako přílohu dát seznam potápěčských škol v Praze, ale byl jsem zaskočen jejich počtem. Tak alespoň odkaz na Seznam.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]