Cestopisy a informace

PF2013

Všem našim čtenářům přejeme Veselé Vánoce a Šťastný Nový Rok a mnoho pozitivních cestovatelských zážitků

Můj soused je čaroděj

Přiznám se, že zas tak moc cestopisy nečtu. Tedy pokud autora neznám a nepatří mezi mé oblíbence. Což se rozhodně nedalo říct o Kateřině Mildnerové, o které jsem nikdy neslyšel. A ani název knihy mě ke čtení nelákal, když jsem ho v nabídce nakladatelství Jota uviděl.

Ostrovy krásy, lásky a lidojedů (díl druhý)

Doktor Miloslav Stingl je i přes svůj věk neuvěřitelně plodným autorem. Vždyť to není tak dávno, co jsem četl první díl knihy Ostrovy krásy, lásky a lidojedů. A teď již čtu pokračování. No není to úžasné?

Mešita Dyingerey Ber v legendárním městě Timbuktu (Tombouctou). Mali.

V minulém týdnu jsem narazil článek o situaci v Mali a o tom, jak místní muslimské milice zničili příbytek jednomu z hudebníků známé tuarežské skupiny Tinariwen.

Královský palác v Bangkoku. Thajsko.

Thajsko je jednou z nejoblíbenějších exotických destinací. Pokud se tam vypravíte, není nic příjemnějšího, než si pobyt zpestřit návštěvou nějakého festivalu.

Mantis shirmp, Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Když jsem před lety poprvé na chvíli navštívil potápěčský resort Murexu na ostrově Bangka, byl jsem nadšen. Přišlo mi to úžasné místo, krásná pláž, bungalovy, takový ten prototyp resort z katalogu cestovní kanceláře. Okolní potápění bylo také super, přišlo mi to místo, kam bych se chtěl někdy vrátit.

Průvodce Itálie

Není to tak dávno, co jsem pročítal průvodce Itálií a pak s ním byl v Miláně. A teď přede mnou leží nové a aktualizované vydání. Je to opět neuvěřitelně tlustá cihla.

Eagle ray, Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Vždycky si říkám, že už mám dost zkušeností z různých organizací cest nejen do Indonésie a že už mě jen tak něco nezaskočí. A často se stane, že vše je jinak. Jako teď, když jsem se snažil koupit z Čech letenku s Lion Air.

Průvodce Západ USA

Jste-li milovníky dosud neponičené přírody a atmosféry divokého západu, vydejte se cestu po USA s třetím vydáním populárního průvodce řady Rough Guides „Západ USA“.

Pakalpooram (procesí slonů), Ernakulam Shiva Temple Festival (Ernakulathappan Uthsavam). Ernakulam, Kerala. Indie.

V předchozím příspěvku jsem již psal o festivalu Šiva chrámu ve městě Ernakulam (Ernakulathappan Uthsavam). Je to pravdu zajímavá událost, a pokud máte možnost, tak ji rozhodně navštivte.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]