Asmat.cz » Cestopisy » Kamerun - Cestopisy

Kamerun - Cestopisy

Žena ve vesnici Tourou v pohoří Mandara. Místním zvykem této vesnice jsou čepice z dřevěných kalabašů (druh tykve), které ženy nosí na hlavách. Kamerun.

Hory Mandara na severovýchodě Kamerunu jsou oblíbenou turistickou destinací. Není se čemu divit. Pestrý etnický mix, zajímavé horské vesničky, úžasné scenérie jsou jen ta největší lákadla, která zvou k návštěvě. Sever Kamerunu je zcela odlišný od jižní části země. Jih již zcela patří do rovníkové Afriky se svými deštnými pralesy, kdežto sever leží na konci Sahelu neboli subsaharské Afriky, kde jsou spíše savany a obecně sušší klima. Přejezd z jedné části země do druhé je vidět na první pohled.

Pygmejská vesnice na řece Lobe. Pygmejci, domorodí obyvatelé lesů, znají velmi dobře všechny rostliny a zvířata. Živí se lovem antilop, prasat a opic, rybolovem, sběrem medu, sladkých brambor a bobulí. Les je pro ně posvátný a poskytuje jim vše k životu. Kamerun.

Hustý deštný prales. Přítmí. Bodavý hmyz, mravenci, pijavice. Vlhko a horko, neprostupný terén, občas potok, bažiny. Možnost setkáni s hady, ale také nevyzpytatelnými pralesními slony či jinými savci. Kdo by zde chtěl žít? Místo skoro nejméně vhodné k životu. Přesto zde žijí lidé - Pygmejové.

Tradiční tance v Pygmejské vesnici na řece Lobe. Kamerun.

Kamerun, země ležící v oblasti rovníkové Afriky. Přesně tam, kde se stáčí pobřeží Guinejského zálivu, najdeme pobřeží Kamerunu. Pobřeží je krátké, většina země se táhne směrem do vnitrozemí. Kamerun je velmi rozmanitá země a směle můžeme říct, že je krásně pestrobarevná. Každý region je trochu jiný ať se týče klimatu, etnického složení či pocitů, kterými na návštěvníky působí.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Kamerunu.

Rybáři. Oblast jezera Čad. Kamerun.Rybáři. Oblast jezera Čad. Kamerun.Oblast jezera Čad. Kamerun.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Kamerunu.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 XAF (středoafrický frank). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Kamerunu.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]