Asmat.cz » Cestopisy » Laos - Cestopisy

Laos - Cestopisy

Chrám Wat Phu u Champasaku. Laos.

Laos, jedna z nejzapomenutějších zemí jihovýchodní Asie. Před deseti lety místo, kam se bylo skoro nemožné dostat. Laos se izoloval od ostatních zemí a turistický ruch zde neexistoval. Včetně možnosti získat vízum k individuální návštěvě země. Politická situace se nakonec trochu uvolnila a vláda s vidinou získání deviz začala turistický ruch podporovat včetně kampaně zvoucí k návštěvě Laosu.

Žena z horského kmene Tai Dam na tržišti v Muang Sing. Laos.

Laos je sám o osobě multietnická země, kde se mixuje mnoho etnik a místních jazyků. Pokud se dostaneme do hor v oblasti tzv. zlatého trojúhelníku, místa kde se potkávají Laos, Thajsko a Myanmar, situace je ještě pestřejší. Oblast obývají tzv. horské kmeny, které sem přišly z Tibetu a Jižní Číny. Ti se liší jazykem, zvyky a oblékáním od většinové laoské společnosti žijící v nižších polohách. Příslušníci těchto etnik žijí velmi tradičním životem stejně jako před staletími.

Thong Hai Hin - mystické Plain of Jars (naleziště č.1). Laos.

Rozhlížím se kolem a všude okolo mne jsou ohromné kamenné džbány. Jsou jich zde desítky. Každý musí vážit alespoň tunu. Nechápu, jak toto mohl někdo vytvořit. Ptám se sám sebe - kdo, jak, proč.

Trh v Udomxai. Laos.

Cesta severním Laosem. Město Huai Xai a následná dvou denní plavba do Luang Prabang. Město Udomxai a odjezd do do zapadlého města Phongsali u Čínských hranic. Horské kmeny v Muang Sing a Luang Nam Tha.

Chrám Wat Phu u Champasaku. Laos.

Laos je příjemnou zemí. Takovou správně poklidnou. Nikdo nikam nespěchá, všechno má svůj čas. K tomu příjemní lidé, zajímavé historické památky. Proto ho projíždíme celý od jihu k severu. Navštěvujeme město Pakse, zapomenutý chrám Champasak, hraniční provincii s Kambodžou Si Phan Don a jedeme po Mekongu. Následně se přesouváme do hlavního města Vientiane. Relaxujeme ve vesnici Vang Vieng. Následuje město chrámů Luang Prabang. Cesta za tajemnými Plain of Jars u města Phonsavan je nezapomenutelná. Sever s horskými minoritami (navštěvujeme Luang Nam Tha a Muang Sing) je naší poslední zastávkou.

Chrám Wat Xieng Thong v Luang Prabang. Laos.

Město Luang Prabang je díky svému krásnému umístění v horách a množstvím buddhistických chrámů príjemnou zastávkou na cestě Laosem.

Thong Hai Hin - mystické Plain of Jars (naleziště č.1). Laos.

Pláně s mohutmými kamennými džbány o kterých se neví, kde se vzali. Tak to jsou laoské Plains of Jars.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Laosu.

Muang Sing. Laos.Muang Sing. Laos.Udomxai. Laos.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Laosu.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 LAK (laoský kip). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Laosu.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]