Zápisník aneb co se jinam nevešlo

PF2013

Všem našim čtenářům přejeme Veselé Vánoce a Šťastný Nový Rok a mnoho pozitivních cestovatelských zážitků

Ostrovy krásy, lásky a lidojedů (díl druhý)

Doktor Miloslav Stingl je i přes svůj věk neuvěřitelně plodným autorem. Vždyť to není tak dávno, co jsem četl první díl knihy Ostrovy krásy, lásky a lidojedů. A teď již čtu pokračování. No není to úžasné?

Ostrovy krásy, lásky a lidojedů (díl první)

Oceánie mě k cestování opravdu láká. Je to velmi zajímavý region, v mnohém mi přijde srovnatelný s mojí oblíbenou Afrikou. Ale mnohokrát jsem se do Oceánie nedostal. Většinou mé cesty skončí nejdále v Jihovýchodní Asii.

Muž z kmene Mursi. Jih,  Etiopie.

Módním trendům podléhá všechno. I cestování. A tak každý v poslední době jede na expedici.

Letiště Mnichov. Německo.

Mnichovské letiště se stává mým oblíbeným. Když jsem z něj letěl poprvé, řešil jsem otázka, jak se tam nejlépe dostat. Zjistil jsem, že to je velmi jednoduché a možností je několik.

Letiště Suvarnabhumi, Bangkok. Thajsko.

Tato informace proběhla snad veškerým tiskem. Letenky z letišť v sousedních zemích (a převážně na západ od našich hranic) jsou razantně levnější než z Prahy. Je třeba konstatovat, že to je pravda a platí to již několik let. Ceny jsou nižší díky větší konkurenci, většímu lokálnímu trhu a nižší ceně občas nahrává i relativně silná koruna.

Muž z kmene Mursi. Jih,  Etiopie.

Až na poslední chvíli ke konci minulého roku jsem zaregistroval, jak ten čas letí. Je to již více než 10 let, kdy jsem se vypravil na první exotickou cestu. A přitom mi to přijde, jako by to bylo včera.

Vyvarujte se problémům s vízy (visa on arrival) při cestě do Thajska. Od poloviny roku 2007 jsou relativně zpřísněné postupy thajských úřadů při vydávání víz.

V roce 2006 Kambodža spustila projekt vydávání turistických víz elektronickou formou, což výrazně zjednodušuje jejich získání.

Jako svou další základnu si Pražské letiště vybrala významná nízkonákladová letecká společnost SkyEurope. Z něj se chystá provozovat linky po celé Evropě.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]