Asmat.cz » Cestopisy » Zápisník » SkyEurope přichází do Prahy

SkyEurope přichází do Prahy

Do Prahy létá již mnoho nízkonákladových společností. Jejich počet se permanentně mění a je těžké sledovat jejich aktuální stav. Jedna událost přesto stojí za zaznamenání. Na Český trh vstupuje jeden z velkých hráčů na poli nízkonákladové letecké přepravy. Prahu si jako další svou základnu vybrala společnost SkyEurope. Je to podstatný rozdíl oproti společnostem, které sem provozují pouze jednotlivé linky. Na Pražském letišti bude bázováno několik letadel společnosti SkyEurope, které budou provozovat řadu linek z Prahy.

Konkrétně je otevření linek z Prahy naplánováno na 10 dubna 2006 a jejich spektrum je následující:

Společnost uvažuje i o otevření linek do dalších destinací od letního období, vše samozřejmě závisí na úspěšnosti linek stávajících.

Ceny letenek začínají na příjemných 290 Kč bez letištních tax za jeden směr. SkyEurope k letenkám neúčtuje palivové příplatky ani servisní poplatky za rezervaci. Cena se tedy navyšuje pouze o letištní taxu, která je specifická pro každé letiště (v Praze se platí necelých 500 Kč). Letenky jsou již v prodeji na webové stránce společnosti www.skyeurope.com.

Největší konkurence, společnost SmartWings, zareagovala, a do většiny destinací snížila cenu jednosměrné letenky na pouhých 190 Kč bez letištních poplatků. To je úžasná cena. Je třeba si ale uvědomit, že SmartWing si oproti SkyEurope účtuje různé příplatky kromě letištní taxy, takže cena nejnižší letenky se všemi poplatky převýší nejlevnější letenku od SkyEurope. Uvidíme, jak se bude konkurenční boj na poli nízkonákladových leteckých společností v Praze odvíjet.


Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]