Asmat.cz » Cestopisy » Myanmar (Barma) - Cestopisy

Myanmar (Barma) - Cestopisy

"Nat" festival. Česky bysme to asi nazývali festival duchů.  Myanmar (Barma).

Naprosto šílená hlasitá hudba. Bubeník stále zrychluje a zesiluje údery do svých bubnů. Žena, která tančí na pódiu, upadá do transu a něco zběsile vykřikuje. Diváci jsou u vytržení a doslova ji visí na rtech. Náhle vše ustává. Žena se pomalu vrací do reality, hudebníci přestali hrát a odpočívají. Diváci jsou spokojeni. Duch se spojil s ženou-médiem a odpověděl na to, co diváci chtěli vědět.

Oslava přijímání nových mnichů do kláštera, Shwedagon Paya, Yangon. Myanmar (Barma).

Myanmar, dříve Barma, by se mohla nazývat zemí zlatých pagod. Tak se jeví snad každému návštěvníkovi, který do země přijede. A je jedno odkud přijíždíte, zda přímo z Evropy či například sousedního Thajska. Zlaté stupy, kterými je země doslova poseta, zaujmou na první pohled. Buddhistická víra je zde natolik silná a živá, že buddhistické svatyně stojí a jsou stavěny doslova na každém kroku.

Žena z etnika Makan Chin, vesnice Mindat, provincie Chin. Ženy si zde tradičně zdobí obličej tetováním. Různá etnika používají různé vzory tetování. Myanmar (Barma).

Obyvatelé Myanmaru (Barmy) se dělí do devíti základních národností. Ty se následně dělí do dalších podskupin, jejichž počet dosahuje několika desítek. Není se čemu divit, jako většina okolních států je i Myanmar multietnická země. I zde pestrost obyvatel roste směrem do vyšších horských poloh a směrem k thajsko-laoské hranici, kde je tzv. Zlatý trojúhelník.

Tradiční pádlování nohou. Muž z kmene Intha na lodi stojí a pomáhá si nohou. Jezero Inle. Myanmar (Barma).

Jezero Inle je jeden ze zázraků přírody a místo, které žádný návštěvník Myanmaru nemůže vynechat. Uprostřed pohoří se najednou objevuje naprostá rovina, kde se do délky 22 kilometrů a šířky 11 kilometrů rozprostírá zmiňované jezero.

Posvátná stupa v Kyaiktiyo. Myanmar (Barma).

Sedíme v letadle Biman Bangladesh Airlines a směřujeme do Yangonu, hlavního město Myanmaru (Barmy). Přelet s Thajského Bangkoku je krátký a tak netrpělivě vyhlížíme letiště a s ním novou zemi a nové zážitky.

Chrámy v Baganu se rozkládají na ploše 42 km čtverečních. Většina chrámů byla postavena v letech 1000-1200, kdy byl Bagan hlavním městem první Barmské říše. Myanmar (Barma).

Pláň o rozloze šestkrát šest kilometrů a na ní stojí tisíce Buddhistických chrámů a stup. Tak to je Bagan, místo na severozápadě Myanmaru.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Myanmaru.

Ženy z etnika Pa-O na trhu, jezero Inle. Myanmar (Barma).Žena z etnika Pa-O na trhu, jezero Inle. Myanmar (Barma).Žena z etnika Pa-O na trhu, jezero Inle. Myanmar (Barma).

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Myanmaru.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 MMK (barmský kyat). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Myanmaru.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]