Asmat.cz » Cestopisy » Kambodža - Cestopisy

Kambodža - Cestopisy

Průvodce Kambodža Kambodža patří bezesporu k největším turistickým tahákům jihovýchodní Asie. Důvod je prostý: památky, moře a tradice tvoří ideální mix pro většinu návštěvníků.

Koza, která žere hady Třebaže doba velkých cestovatelských objevů je za námi, jsou okamžiky a místa, která nám i v dnešní době dokáží připravit zajímavá překvapení. A právě o hledáních těchto míst je následující kniha. Nejdříve se vydáme do hor severovýchodní Kambodži pátrat po tajemném savci lingovi, abychom se v zápětí přesunuli na ostrov Borneo za etniky Punan a Merap.

Ta Prohm - chrám v džungli. Oblast Angkor Watu. Kambodža.

Mapa složená z lidských lebek. Stupa, kde jsou vystaveny lidské ostatky. Památky na dobu Pol Potova režimu Rudých Khmerů. Kolik miliónů lidí bylo zavražděno? Novodobá historie Kambodži je krutá a krvavá.

Královský palác v Phnom Penhu. Kambodža.

Kambodža, země s dlouhou a v poslední době i pohnutou historií. Monumentální chrámové stavby zjednodušeně nazývané jako Angkor Wat. Moderní krvavá historie v období Rudých kmérů. Do země přijíždíme přibližně rok po definitivním uzavření příměří mezi vládou a zbytky Rudých kmérů. Rok po tom, co byl i pro turisty otevřen pozemní přechod do Thajska.

Vlastní chrám Angkor Wat. Kambodža.

Kdysi hlavní město významné říše, následně opuštěné místo, které pohltila džungle. Místo, kde se nalézá několik desítek rozsáhlých kamenných chrámů postavených během existence slavné říše.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Kambodži.

Bayon - chrám smějících se tváří. Oblast chrámů Angkor Wat. Kambodža.Jižní brána chrámového komplexu Angkor Thom. Oblast chrámů Angkor Wat. Kambodža.Knihovna ve vlastním chrámu Angkor Wat. Oblast chrámů Angkor Wat. Kambodža.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Kambodži.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 KHR (kambodžský riel). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Kambodži.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]