Asmat.cz » Cestopisy » Zápisník » Víza do Thajska

Víza do Thajska

Pro občany ČR platí vízová povinnost. Thajská ambasáda je v ČR.

Velvyslanectví Thajského království
Romaina Rollanda 3
160 00 Praha 6 - Bubeneč
tel: 220 571 435, 220 570 055
fax: 220 570 049

Nespoléhejte se na získání Thajského víza po příletu.

V souvislosti se zpřísněním postupů thajských úřadů v létě 2007 při vydávání víz po příletu do Thajska (tzv. visa on arrival) doporučuje velvyslanectví ČR v Bangkoku individuálním cestovatelům, aby měli vízum vyřízené již z České republiky, popř. jiné země. Na všech mezinárodních letištích a některých pozemních hraničních přechodech lze sice za jistých podmínek získat vízum s platností 15 dnů, nicméně je nutno předložit zaplacenou zpáteční letenku, přesný itinerář cesty a další doplňující údaje. Upozorňujeme, že někdy nestačí ani letenka do třetí země. Jednání pasových úředníků je v tomto směru nekompromisní a cestující jsou vraceni zpět do místa odletu. Změněná je i délka víza, místo dřívějších 60 dnů jsou nyní standardně vydávaná víza na pobyt o délce 30 dnů.

Dále důrazně varujeme před cestováním na tzv. rychlý pas. Tento typ pasu nelze použít pro vstup do Thajského království, vzhledem k omezené době jeho platnosti (pouze 6 měsíců od vydání)! Cestující s tímto pasem jsou nekompromisně vraceni do České republiky, často též s doložkou "nežádoucí osoba" a samozřejmě se všemi jejími důsledky.

Připomínáme, že nejen na vydání víza, ale i následný vstup do země není právní nárok a doporučujeme proto všem cestovatelům, aby při obdobných problémech jednali s imigračními úředníky v klidu a snažili se společně najít nějaké přijatelné řešení.


Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]