Asmat.cz » Cestopisy » Indonésie » Nebezpečí návratů

Nebezpečí návratů

Mantis shirmp, Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie. Když jsem před lety poprvé na chvíli navštívil potápěčský resort Murexu na ostrově Bangka, byl jsem nadšen. Přišlo mi to úžasné místo, krásná pláž, bungalovy, takový ten prototyp resort z katalogu cestovní kanceláře. Okolní potápění bylo také super, přišlo mi to místo, kam bych se chtěl někdy vrátit.

Povedlo se mi to letos v září, kdy jsem se sem po několika letech opět dostal. Tentokrát to nebyla jen krátká návštěva při okolní cestě lodí, ale přímo týdenní pobyt s potápěním v okolních vodách. Před cestou jsem přemýšlel, jaké to asi zde po těch letech bude. Má vzpomínka v hlavě byla příliš silná a opravdu krásná. Na letišti nás čekal řidič a odvezl nás na Pantai Surabaya, černou pláž na cípu Sulawesi, kde už nás čekala loď Murexu a vyrazili jsme na Bangku. Krásné ráno, slunce, vše příjemné. Asi po 20 minutách se blížíme k ostrovu. Taková malinká pláž mě napadá, když resort vidím. Neměla být větší? A těch bungalovů zde asi taky nebylo tolik, nebo bylo? Je evidentní, že vzpomínky se za tu dobu, co jsme zde nebyli, jen vylepšovaly. Lidská mysl je zákeřná. Alespoň na to mě tak působí. Samozřejmě, že se resort asi trochu změnil, ale pláž je stejná, bungalovy jsou de facto také stejné. A je i to i pěkné místo, jen jsem si za to dobu myslel, že bude ještě lepší. V první chvíli jsem byl zaskočený, ale nakonec jsem byl s resortem naprosto spokojený.

Pygmy seahorse (miniaturní mořský koník), Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie. A potápění? Bylo super, samozřejmě jiné, než před lety. Ale to je dané tím, že lokality se v čase mění a co bylo k vidění v jednu chvíli, nemusí být k vidění příště. Neviděli jsme žádné velké ryby, žádný eagle ray jako poprvé. A to jsme se na lokalitě Sahaung potápěli třikrát. Samá drobotina, ale o to jí bylo víc a o to byla zajímavější – nejen tradiční bargabanti pygmy seahorse, ale třeba i úžasný pontohi pygmy seahorse, leaf ghost pipefish, několik drůhu frogfishes.

Pobyt na ostrově Bangka byl příjemný a stál za to. Rozhodně je to pěkná lokalita a je jiná, než Bunaken a nebo Lembeh. Vždyť také leží přesně mezi nimi. A hlavně pozor na staré vzpomínky – vše se mění.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]