Cestopisy a informace

Pakalpooram pokračuje na ulici Durban Hall Rd, Ernakulam Shiva Temple Festival (Ernakulathappan Uthsavam). Ernakulam, Kerala. Indie.

Pravidelný festival Šiva chrámu ve městě Ernakulam (Ernakulathappan Uthsavam) se koná během tzv. období Malayalam Month Makaram (leden/únor). Festival trvá dlouhých 8 dní a přesné datum se každý rok mění.

Ostrovy krásy, lásky a lidojedů (díl první)

Oceánie mě k cestování opravdu láká. Je to velmi zajímavý region, v mnohém mi přijde srovnatelný s mojí oblíbenou Afrikou. Ale mnohokrát jsem se do Oceánie nedostal. Většinou mé cesty skončí nejdále v Jihovýchodní Asii.

Thaipooya Mahotsavam Festival. Chrám Sree Maheswara Temple v Koorkancheri ve městě Thrissur, Kerala. Indie.

Začátek roku je v jižní Indii časem festivalů. Pokud zde v tuto dobu cestujete, je velmi snadné na nějaký festival narazit. Jedním z nich je také festival Thaipooya Mahotsavam, který patří mezi známé festivaly ve státě Kerala v jižní Indii.

Sloní koupel ve vesnici Kodanad blízko města Kochi, Kerala. Indie.

Jak už vyplynulo z příspěvku o Kovalamu, byl jsem tuto zimu se podívat opětně do Indie. Cílem byla Jižní Indie, tedy přesněji její pobřeží od města Trivandrum až po Kochi, na otočku do Bangalore a pak rychle domů.

Sběračka čaje. Čajové plantáže v okolí města Munnar, Kerala. Indie.

Několikrát jsem se v minulosti zamýšlel nad tím, jak se vlastně sbírá čaj. Až nyní, když jsem navštívil čajové plantáže v Munnaru v Jižní Indii, jsem tento proces poprvé viděl zblízka.

Peru pod kůží

Nikdy mě k cestování nelákala Jižní Amerika. Vlastně ani nevím proč, možná za to může neznalost španělštiny a také pocit, že je to vlastně maskované Španělsko. Vždyť španělská přítomnost a vliv je zde už od 16. století. Možné to je chyba, ale mám to prostě takto nastavené. Nebýt autorem knihy o Peru Vladimír Plešinger, tak bych ji minul naprosto bez zájmu. V tomto případě ale zvítězila zvědavost a do knihy jsem se začetl.

Ohňový tanec. Bali,  Indonésie.

Indonésie je skoro ideální země pro návštěvu. Je velmi tradiční, bohatá na původní kulturu a má také zajímavou přírodu. Rozdíly mezi ostrovy jsou často opravdu velké, což dělá Indonésii naprosto unikátní zemí.

Pláž - Lighthouse beach, Kovalam. Indie.

Do Indie se vracím po více než 10 letech. Z první návštěvy mě zůstal pocit, že bylo zajímavé Indii navštívit, ale k další bezprostřední návštěvě mě to nelákalo. Takže teď se vracím na místo činu, ale do jiné oblasti - na samotný jih.

Čínské rybářské sítě, Kochi (Cochin), Kerala. Indie.

Jestliže cestujete po Indickém státě Kerala, nezapomeňte si prohlédnout zajímavou rybářskou techniku, kterou zde místní používají. Základem techniky jsou velké rybářské sítě zavěšené na dřevěné konstrukci, která zdánlivě připomíná velkého pavouka.

Arrakau - samé písečné duny. Poušť Sahara. Niger.

Osobně mi přijde, že ze všech kontinentů je nejmíň stabilní Afrika. Může to být mylný pohled, ale mě to tak přijde. Relativně časté převraty, podivné občanské války, banditi.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]