Asmat.cz » Cestopisy » Indie » Kovalam – příjemné překvapení Jižní Indie

Kovalam – příjemné překvapení Jižní Indie

Pláž - Lighthouse beach, Kovalam. Indie. Do Indie se vracím po více než 10 letech. Z první návštěvy mě zůstal pocit, že bylo zajímavé Indii navštívit, ale k další bezprostřední návštěvě mě to nelákalo. Takže teď se vracím na místo činu, ale do jiné oblasti - na samotný jih.

Pláž - Lighthouse beach, Kovalam. Indie. Let z Malediv byl krátký, lehce přes hodinu, a již přistávám na nejjižnějším mezinárodním letišti ve městě Thiruvananthapuram (Trivandrum). Letiště je úplně nové, naprosto bez lidí a než se rozkoukám, jsem již v Indii. Směna peněz a jde se shánět taxík. Je to jednoduché, prepaid taxi je v Indii nejoblíbenějším způsobem pro cestu taxíkem. U většiny nádraží a na letištích mají své budky, jedna je i zde. Cesta do Kovalamu, kde má být pláž, stojí 500 Rs a o ceně se zde nesmlouvá.

O pláži v Kovalamu nemám moc velké mínění, přece jen Indie je Indie. Cesta rychle ubývá, překvapením jsou všude rudé vlajky a letáky Komunistické strany Indie. Jestli jsem něco nečekal, tak toto – fakt negativní překvapení. Po půl hodině cesta prudce klesá až k moři a jsme na místě – Lighthouse beach, Kovalam. A zase překvapení, tentokrát milé.

Pláž - Lighthouse beach, Kovalam. Indie. První co člověka zaujme, je mnoho turistů, kteří zde byli k vidění. A pak mnoho restaurací, stánků a příjemná písečná pláž. A samozřejmě hotely větší, ale i menší. Opravdu překvapení. Podle průvodce Lonely Planet to vypadalo, že je zde pár hotelů, kde bude těžké najít volné místo, a to bude tak všechno. Ale opak je pravda. Příjemná tepající oblast pro relaxaci. Všeho je dost včetně hotelů i volných míst na ubytování (vyzkoušeno v únoru). Připomíná to chudé Thajsko tak před 20-30 lety. Podél pláže vede chodníček, vedle něj jsou restaurace, hotely, stánky se suvenýry. A mezi tím korzují místní (je zde mnoho místních turistů) a samozřejmě my, turisti ze „západu“. Obchodníci v podstatě neotravují, je s nimi rozumná řeč, prostě jsou korektní. Žádné triky ze severu Indie. Okolo hotelů je uklizeno, místní uklízejí po ránu pláž a dokonce je zde malá budka policie. V Indii jsem něco takového ještě nezažil. Opravdu pozitivní a nečekaný dojem. Na pláži se dá příjemně ležet a chystat další indická dobrodružství. Pozor je potřeba dát akorát ve vodě, jsou zde silné proudy a vlny, které občas táhnou ven ze zátoky na volné moře.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]