Asmat.cz » Cestopisy » Zambie » Knihovna cestovatele – Můj soused je čaroděj

Knihovna cestovatele – Můj soused je čaroděj

Můj soused je čaroděj Přiznám se, že zas tak moc cestopisy nečtu. Tedy pokud autora neznám a nepatří mezi mé oblíbence. Což se rozhodně nedalo říct o Kateřině Mildnerové, o které jsem nikdy neslyšel. A ani název knihy mě ke čtení nelákal, když jsem ho v nabídce nakladatelství Jota uviděl.

Vše se ale změnilo na autogramiádě, kdy jsem se dozvěděl, že autorka je antropoložka, kmotrem knihy je můj oblíbenec Miroslav Stingl a knihu si velmi pochvaloval. To mě zaujalo a rozhodl jsem se, že bych si asi měl knihu i přes její zvláštní název přečíst. A tak jsem tak učinil. A byl jsem mile překvapen, to musím přiznat.

Kniha se odehrává v africké Zambii, kde se autorka zaobírala místním šamanismem. Pozor, rozhodně se nejedná o odbornou etnologickou publikaci, ale svěže napsaný cestopis, který vnímavě a barvitě popisuje jak život v Zambii, tak i tradiční šamanismu a léčitelství, které zde má silné kořeny a je i v dnešní době zde stále přítomno. Na příbězích několika léčitelů je v knize poutavě popsáno, jak se vyvíjí vztah místních k těmto tradičním praktikám, co si místní představují pod pojmem čarodějnictví a jak tyto zvyky zasahují do jejich života.

Jak jsem již zmínil, kniha je psaná opravdu čtivě, čte se velmi dobře a rozhodně se u ní nebudete nudit. Každý, koho zajímají africké tradice a tradiční zvyky, by si měl knihu přečíst.

Kniha má 155 stran a je doplněna barevnými fotografiemi.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]