Indonésie - Potápění

Potápění - nové hobby, nové zážitky a možnosti na cestách. Nejsme žádní profesionálové, pouze zvědaví návštěvnící podvodního světa. O těchto návštevách a našich pocitech zde píšeme.

Eagle ray, Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Čteme a slyšíme to kolem sebe skoro stále, že už si to snad ani neuvědomujeme. Ryb v mořích ubývá, a pokud bude rybolov probíhat stále masově jako dosud, de facto ryby vylovíme. Člověk má tendence věci nevnímat, dokud s nimi nemá sám vlastní zkušenost.

Rejnok manta (Manta obrovská, Manta ray). Lokalita Manta Point, Raja Ampat. Papua,  Indonésie.

Míst na potápění je v Indonésii hodně. Některé jsou lepší, některé jsou horší. Ale jedno místo je potápěčská tutovka - Raja Ampat.

Útesový žralok, Bangka dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Bangka je třetí potápěčskou oblastí v okolí Manada, které leží na severním cípu indonéského ostrova Sulawesi. A zase je trochu jiná, než blízký ostrov Bunaken či Lembeh Strait.

Flamboyant cuttlefish, Lembeh dive sites. Sulawesi,  Indonésie.

Indonéský Lembeh Strait je vyhlášenou destinaci pro muck diving. Co to je a co zde můžeme vidět?

Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, vrak bombardéru B24 z druhé světové války potopený 3. května 1945. Sulawesi,  Indonésie.

Pokud cestujete po Indonéském ostrově Sulawesi, nemůžete si nevšimnout Togeanským ostrovů (nazývané též Togian Islands) uprostřed zálivu Teluk Tomini. Indonésie je oblíbenou potápěčskou destinací, jaká je situace na Togeanech?

Clown Anenomefish. Potápění u ostrova Bunaken, lokalita Siladan I. Sulawesi,  Indonésie.

Korálové útesy v okolí ostrova Bunaken jsou vyhlášenou potápěčskou destinací. Z mého pohledu Bunaken patří mezi jedno z nejlepších míst na potápění v Indonésii.

Potápění u ostrova Bunaken, lokalita Siladan I. Sulawesi,  Indonésie.

Plánování každé cesty má svá specifika. V okamžiku, kdy jsem začal plánovat cesty za potápěním, zjistil jsem, že vše je najednou trochu jinak.

Krásy tajemných hlubin Kdo se jednou potopil pod mořskou hladinou, pochopí touhu potápěčů se tam stále vracet. Podmořský svět vás vtáhne a vy nemůžete jinak, než se do něj vracet a pozorovat nová a nová dějství, která vám matka příroda pod hladinou přichystala. A přesně o tom je tato kniha.

Rejnok manta (Manta birostris) na lokalitě Manta Point u ostrova Nusa Penida. Bali,  Indonésie.

Manta je největší rejnok na světě. Žije v tropických oceánech. Dorůstá až 7m, je širší než delší.

Měsíčník svítivý (Ocean Sunfish či Mola Mola) na lokalitě Crystal Bay u ostrova Nusa Penida. Bali,  Indonésie.

Mola Mola, nejtěžší kostnatá ryba na světě, žije v subtropickém oceánu v hloubce 30-480m. Občas vyplouvá ke hladině kde se nechává očistit rybami.

Diskuzní fórum věnované potápění a šnorchlování.

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]