Asmat.cz » Potápění » Česká republika » ABC – a proč to všechno?

ABC – a proč to všechno?

Tak rozhodnuto. Budu se učit potápět, Intro dive jsem nějak přežil a úplně se nezalekl. Dnes se chystám na první oficielní lekci.

Musím prý mít vlastní ABC. Tedy když to přeložím do češtiny, musím mít masku, šnorchl a ploutve. Alespoň tak to psali na většině webů, které jsem zkoumal před rozhodnutím se na kurz zapsat. Nevím co si o tom mám myslet. Jasně, budu to potřebovat, o tom diskuze není, bez masky se příliš potápět nedá, ale v okamžiku, kdy zaplatím pár peněz za kurz se mi nechce platit za další věci. Zvláště když nevím, jak mě to chytne a jestli se budu chtít potápět více než jen par dní o dovolené. Můžete samozřejmě namítnout, že v tom případě tam nemám co dělat a když na to nemám, tak mám zůstat doma a na kurzu se neplést.

Naštěstí se nejí nic horké tak jak se to uvaří. Instruktor je pohodář a rozumný člověk, který má pochopení pro existence jako jsem já. Chceš si vyzkoušet potápěčské brýle? Nemáš šnorchl? Ploutve s botičkami a nebo bez? Nevíš co chceš? Není problém, v rámci kurzu ti vybavení půjčím, zkusíš si to a uvidíš. Když pak budeš mít pocit, že něco potřebuješ, není problém si něco koupit a když ne, tak se také nic neděje. To je přístup, který se mi líbí. Představa ploutví, které mi leží doma ve skříni a nikdy kromě akce v Čechách je nepoužiji, mě moc nerajcuje. Na cesty jezdím zásadně s minimem věcí a představa tahání ohromných několika kilových ploutví po dobu několika měsíců musí být peklo. Zvláště když se třeba potápíte jen pár dní z celé cesty.

K brýlím a šnorchlu jsem získal jiný vztah než k zmiňovaným ploutvím. Brýle mi přijdou malé a ještě relativně skladné. Člověk si na nějaké zvykne a pak není u moře zaskočen kvalitou místních půjčoven. Toto vybavení jsem již měl před kurzem a většinu kurzu absolvoval se svým starým equipmentem. Až na konci, když už bylo jasné, že se občas potopím a kouzlo potápění si budu chtít občas na nějaké dovolené vyzkoušet, jsem vyměnil své staré nádobíčko za nové. Krásný šnorchl s ventilem a brýle Vera od Technisubu mi nyní leží doma ve skříni a pomalu zapadají prachem. Asi tak jako ty ploutve, kdybych si je koupil. Akorát s tím rozdílem, že loni jsem s nimi propotápěl celý pobyt v Indonésii, takže mám pocit z dobré investice. Letos v létě je budu opět potřebovat. Zase se chystám do Asie a pár ponorů určitě bude.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]