Asmat.cz » Potápění » Maledivy » Podvodní Maledivy

Podvodní Maledivy

Žralok obrovský (whale shark), lokalita Maamigili. Maledivy. O návštěvě Malediv jsme uvažovali již delší dobu. Ale vždy to na něčem ztroskotalo, většinou to bylo na ceně letenek. Až letos to vyšlo, kdy jsme se zde 10 dní potápěli v oblasti South Ari atolls.

Chtěla tomu d facto náhoda, že jsme se na Maledivy vydali. Plánovali jsme jet v zimě do Indie a přemýšleli jsme, jak k tomu přidat nějaké potápění., Maledivy jsou sice blízko, ale letenky byly vždy docela drahé. Jaké bylo překvapení, když jsem našel fakt dobrou cenu za letenku do Malé v kombinaci s Indií. Nebylo co řešit. Ještě zbývalo dořešit potápění.

Na ostrovech se nám nechtělo být, člověk vidí jen malou oblast a navíc pobyty jsou zde docela drahé. Takže zbývalo jedině potápěčské safari (liveaboard). Nakonec vše klaplo a strávili jsme příjemných 10 dní na lodi Nautilus One a brázdili jsme vody jižních Ari atolů. Potápění pěkné, spousta korálových rybiček, to se dalo čekat. Spíš jsme byli zvědaví na velké ryby a byli jsme spokojeni – žralok obrovský (whale shark), manty (manta ray) a i žraloka kladivouna jsme viděli (hammerhead shark). To bylo super. Co už mě bylo trochu slabší, tak to byla kvalita korálků. To jsme čekali fakt o dost lepší, všichni básní, jaké jsou Maledivy ráj a tohle tedy si rozhodně nemyslíme. Velké ryby super, hejna ryb super, ale menší věci, korály, jejich různé barevné variace tady zrovna nečekejte. V tomto ohledu je naše oblíbená Indonésie o omnoho lepší.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]