Asmat.cz » Cestopisy » Jihoafrická republika » Příroda Jižní Afriky – Botanická zahrada Kirstenbosch

Příroda Jižní Afriky – Botanická zahrada Kirstenbosch

Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika. Světově proslulá Botanická zahrada Kirstenbosch patří mezi několik nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Zahrada se rozprostírá na východním úpatí Stolové hory v Kapském Městě. Byla založena v roce 1913, profesorem Pearsonem. Najdete tu jak menší upravené zahrádky plné květin, bylin i stromů tak i přírodní prales zarůstající svahy Stolové hory. Zahrady Kirstenbosch se rozprostírají na ploše 528 hektarů, zčehož 36 hektarů zabírají kultivované zahrady. Botanická zahrada Kirstenbosch je pýchou Jižní Afriky, najdete zde pouze Jihoafrické rostliny. Zahrada je protkána sítí upravených cestiček a je velmi příjemným místem na procházku.

Botanická zahrada Kirstenbosch se nachází 13 km od centra Kapského Města. Z centra jeďte De Waal Drive (M3) ve směru na Muizenberg, na prvních semaforech zahněte doprava (jižně) na Rhodes Drive (M63) a dále podle značení na Kirstenbosch.

Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika. Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika. Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika. Botanická zahrada, Cape Town. Jihoafrická republika.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]