Asmat.cz » Cestopisy » Omán » Muscat

Muscat

Muscat. Omán.Muscat, hlavní a také největší město Ománského Sultanátu, je ve skutečnosti pouze malou součástí skupiny měst rozprostírajících se v úzkém pruhu asi 40km podél moře v Golfském zálivu. Město nazývané Muscat je ve skutečnosti souměstí tří měst –Muscatu s opevněním a sultánským palácem, bývalou rybářskou vesnicí Matrah (Matruh), a komerčním a diplomatickým moderním centrem Ruwi. Zastavěná oblast vinoucí se podél moře je ze severu ohraničena skalnatými horami a z jihu nehostinnou a vyprahlou kopcovitou oblastí připomínající prvohory.

Muscat. Omán. Muscat je neobvykle zelené město vezmeme-li v potaz okolní pouštní krajinu. Hlavní třídy jsou lemovány palmami, křovinami a travnatými plochami zdobenými květinami. Muscat je to jedno z nejstarších měst středního východu, první dochované známky města jsou datovány v 2. století našeho letopočtu. První Evropan, který se vylodil v Ománu byl Vasco da Gama při své cestě do Indie.

Sultánský palác v Muscatu. Omán.Ománské ekonomice dominuje již tradičně obchod. Tradičním exportním artiklem vždy byly datle, perleť, a ryby. Většina trhů dodnes toto zboží prodává spolu s tradičními Ománskými artefakty.

Muscat. Omán. Muscat. Omán. Město Dali. Čína. Muscat. Omán. Muscat. Omán. Muscat. Omán. Muscat. Omán. Muscat. Omán. Muscat. Omán. Muscat. Omán. Muscat. Omán.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]