Asmat.cz » Cestopisy » Thajsko » Chrámy Bangkoku – Wat Hua Lamphong

Chrámy Bangkoku – Wat Hua Lamphong

Wat Hua Lamphong, interiér hlavního chrámu, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong je krásně zdobený Buddhistický chrám. Naleznete ho na třídě Ramy IV., hned vedle Silom ulice. Chrám patří mezi novější Bangkocké chrámy, málo navštěvovanými turisty. Chrámový komplex se nachází v moderním centru, obklopen moderními budovami.

Wat Hua Lamphong, zvony na nádvorí chrámu, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Sloni a seřazené deštníky vyobrazené na chrámových zdech indikují, že komplex je královským chrámem. Střecha se čtyřmi štíty na centrální chrámové věži je zdobená sochami Garudy. Každý výklenek obsahuje minimálně jednoho Buddhu. Uprostřed komplexu je krematorium. Chrám je mezi místními oblíben pro různé druhy slavností.

Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, malby v interiéru hlavního chrámu, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, malby v interiéru hlavního chrámu, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong patrí mezi novejší chrámy v Bangkoku stojí prímo v moderním centru, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong patrí mezi novejší chrámy v Bangkoku stojí prímo v moderním centru, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong patrí mezi novejší chrámy v Bangkoku stojí prímo v moderním centru, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong patrí mezi novejší chrámy v Bangkoku stojí prímo v moderním centru, Thajsko. Thajsko. Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]