Asmat.cz » Cestopisy » Thajsko » Na cestu – Průvodce Thajskem

Na cestu – Průvodce Thajskem

Průvodce Thajskem. V červnu vyšlo druhé vydání průvodce Thajskem edice Rough Guides v češtině. Najdete v něm kvalitní informace o zemi, turistických lokalitách, dopravě, ubytování a cenách. Průvodce je doplněn multimediálním DVD, které obsahuje jak základní informace o zemi, tak videoprůvodce po nejzajímavějších místech Thajska. Takto obrazově zpracováno najdete na disku 12 témat. Místa jsou dobře vybraná, takže si návštěvník může lehce udělat dojem jak o popisovaných místech tak i celé zemi a lépe se rozhodnout která místa navštívit.

Průvodce je přehledný a dobře organizovaný a dává ucelený pohled na celou zemi. Obsahuje aktuální informace z Bangkoku, oblastních sídel i malých pláží na ostrovech. Jeho součástí je několik stránek barevných fotografií z různých koutů Thajska. Pro rychlé první seznámení se zemí průvodce obsahuje praktickou barevnou obrazovou přílohu “38 míst, která byste neměli minout“. Obsahuje komplexní přehled toho co je v Thajsku k vidění v oblastech aktivity, zákazník, akce, příroda, památky a dává dobrý základ pro plánování cesty.

Komplex chrámu s ležícím Buddhou Wat Pho. Bangkok. Thajsko. V první sekci najdete základní informace o celé zemi, dopravě, vízech a právních předpisech, výdajích, penězích, bankách, nepředvídaných událostech, policii, ubytování, jídle a pití, lékařské péči, nechybí ani hodnocení ubytovacích zařízení a restaurací všech kategorií, pošty, telefony, svátky a festivaly, sport a pobyt ve volné přírodě a mnoho dalších užitečných informací.

Pláž Ao Nang u města Krabi. Thajsko. Následující sekce, popisující jednotlivé regiony, obsahují vyvážený soubor informací o lokalitě, možných aktivitách, ubytování, jídle a dopravě. Najdete v něm jak turisticky oblíbená místa, tak i odlehlejší oblasti. Každá sekce obsahuje seznam nejzajímavějších tipů kam se vydat. Většina míst je doplněna přehlednou mapkou města či okolí, takže orientace s tímto průvodcem není problém.

Staré chrámy v kmérském stylu ve městě Lopburi. Thajsko. V průvodci nechybí průřez historií a kulturou. Dozvíte se mnohé o ruinách starobylých khmerských klášterů, moderních buddhistických chrámech i o odlehlých a zapadlých vesničkách domorodého obyvatelstva. Přináší kvalitní a cenné rady pro odvážné cestovatele - od raftingu na divoké vodě k cestování severními oblastmi země až po potápění v hlubinách Andamánského moře a Thajského zálivu.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]