Asmat.cz » Cestopisy » Thajsko » Usměvavé Thajsko, aneb krátké představení země

Usměvavé Thajsko, aneb krátké představení země

Staré chrámy ve městě Ayuthaya. Thajsko. Usměv a žádný problém. Tak by se dalo charakterizovat na první pohled Thajsko. Turisticky nejznámější destinace z celé oblasti Jihovýchodní Asie. Svou popularitu získalo právě díky příjemným Thajcům, kteří jsou samý úsměv, samá ochota a zdánlivě si z ničeho nic nedělají. K tomu krásné slunečné počasí, písečné pláže s tyrkysovým mořem, historické památky, rozmanitá a chutná kuchyně, příjemné ceny, prostě ráj, který je radost navštívit.

Královský palác v Bangkoku. Thajsko. Thajsko má velmi bohatou a dlouhou historii, díky níž existuje mnoho historických památek, kterým je možné se dnes obdivovat. Na území Thajska vzniklo několik významných království, které kontrolovaly významnou část Jihovýchodní Asie, ale také naopak Thajsko bylo rozděleno mezi říše okolních států. Historie se Thajskem přelévala jak vlny v okolních mořích. Situace nakonec vykrystalizovala do vzniku království v roce 1932 a tak ho známe dodnes.

Thajsko se řadí mezi země s Buddhistickým náboženstvím a zřejmě i to se svou mírumilovností podílí na stále dobré náladě Thajců. Při cestě za historií Thajska nelze minout města Ayuthaya, Lopburi, Kamphaeng Phet, Sukhothai, Si Satchanalai či Chiang Mai, které návštěvníkům nabízí návštěvu starých Buddhistických chrámů. Časové rozmezí staveb je mezi 11. a 17. stoletím, takže je možné vnímat architektonické rozdíly mezi stavbami a vlivy okolních království (známý je vliv Angkorské říše). Jestliže někdo do Thajska míří za pasivním odpočinkem, má na výběr z mnoha krásných přímořských míst. Thajsko je na západě omýváno Andamanským mořem, kde jsou letoviska jako Phuket či Krabi, které je momentálně díky svým vápencovým skalám cílovým místem mnoha horolezců. Východní pobřeží omývá Thajský záliv a zde k návštěvě zvou hlavně ostrovy Ko Samet, Ko Chang či na jihu země Ko Tao, Ko Pha-Ngan a Ko Samui. V Thajsku si prostě každý přijde na své.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]