Asmat.cz » Potápění » Thajsko » Potápění v Thajsku – české základny

Potápění v Thajsku – české základny

Thajsko je čím dál tím populárnější mezi českými turisty a tak není překvapení, že přišlo pár dotazů na existenci českých potápěčských základen v Thajsku. Třebaže jsem v Thajsku několikrát byl, nikdy jsem se zde nepotápěl, tak uvedené informace nejsou prakticky ověřené. Na rozdíl od Indonésie jsem našel české základny pouze 2, třebaže v Thajsku jich je obecně mnoho.

Potápění v Thajsku se dá rozdělit na dvě základní oblasti - východní (Thajský záliv) a západní pobřeží (Andamanské moře). Obecně zajímavější a pro potápění vhodnější je Andamanské moře - Phi Phi ostrovy, Phuket, Koh Yao Yai, a to nejlepší - Similanské ostrovy. Sezóna je od listopadu do dubna, v době evropského léta tady hodně prší. V Thajském zálivu s potápí celoročně.

Pokud máte strach, že se na nečeských základnách nedomluvíte, ověřte si před cestou aktuální informace u uvedených základen, zda český divemaster/instruktor bude k dispozici. Zkušenosti a reference diskutujte v našem diskusním fóru věnovanému potápění a šnorchlování.

Upozornění: Soupis českých potápěčských základen nemusí být kopletní, jsou vybrány jen ty, o kterých víme. Víte-li o dalších, napište nám, rádi seznam rozšíříme.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]