Asmat.cz » Cestopisy » Spojené státy americké » Moderní galerie - Minneapolis Sculpture Garden

Moderní galerie - Minneapolis Sculpture Garden

Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Minneapolis Sculpture Garden se nachází přímo naproti galerii moderního umění Walker Art Center. Zahrada rozprostírající se na ploše 11ti akrů je společným projektem Walker Art Centra a společnosti pro správu parků a rekreačních oblastí města Minneapolis. Je to také největší městská plocha svého druhu v celé zemi. Zahrada bývala propojena s přilehlým Loring parkem, ale stavba dálnice I-94 v šedesátých letech rozdělila park na dvě části.

Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Zahrada je kombinací upraveného zámeckého parku s výstavní síní, najdeme zde v synergii se stromy a keři moderní sochy z 20. století, stylově velmi různorodé. Nejznámější vystavovaný kus je fontana Spoonbridge and Cherry – návrh Claes Oldenburg a Coosje van Bruggen. Za zmínku stojí také skleník s tropickými rostlinami Cowles Conservatory. Uvnitř najdete další skulptury jako třeba stojící skleněnou rybu - Standing Glass Fish, Frank Gehry. Most pro pěší, Irene Hixon Whitney Bridge, který navrhl Siah Armajani dnes přetíná dálnici I-94,a po mnoha letech zase znovu spojuje Sculpture Garden s Loring parkem.

Zahrada se nachází v centru Minneapolis - 1750 Hennepin, Minneapolis, MN, a je jednoduše dostupná z dálnice I-94 nebo 394.

Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]