Asmat.cz » Cestopisy » Spojené státy americké » Na cestu – průvodce Západ USA

Na cestu – průvodce Západ USA

Průvodce západ USA V srpnu vyšlo druhé aktualizované vydání turistického průvodce Západ USA – Národní parky. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce. Jeho jednotlivé kapitoly provedou cestovatele po 12 různorodých místech – počínaje San Franciscem, Los Angeles, Holywoodem, Las Vegas či národními parky Sequoia či Yosemite.

Průvodce je přehledně organizován, velmi praktická je první Barevná sekce. Obsahuje barevnou mapu, stručnou sekci kam vyrazit plnou užitečných rad na místa či způsob dopravy, sekci Kdy vyrazit s přehlednou tabulkou teplot a srážek pro jednotlivé oblasti. Zakončena je tipy na 16 nejkrásnějších míst, která byste si neměli nechat ujít, doplněných fotografií a krátkým popisem.

Zbytek průvodce je členěn do tří částí – Základní informace, Průvodce a Souvislosti. V první části jsou základní informace pro cestu do země, detailní rady pro získání visa, informace o zdravotní péči a pojištění, bezpečnosti, nákladech na cestu, dopravě, ubytování, jídle.

Část Průvodce je organizována do kapitol podle oblastí – Kalifornie, Jihozápad, Severozápad, Skalisté hory, Velké pláně. Každá kapitola je doplněna mapkami oblasti, větších měst a národních parků. Dává dostatek informací o dopravě, ubytování, cenách, jídle a aktivitách v oblasti.

Poslední sekce Souvislosti obsahuje Dějiny Severní Ameriky ve zkratce, doporučuje americké knihy a filmy, obsahuje seznámení s velkými postavami amerických dějin.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]