Asmat.cz » Cestopisy » Spojené státy americké » Na cestu – průvodce Východ USA

Na cestu – průvodce Východ USA

Průvodce Východ USA Většina návštěvníků Spojených států amerických směřuje na západní pobřeží, kde je největší koncentrace národních parků a zajímavá města jako Los Angeles či San Francisco. Ale i východní pobřeží má své kouzlo, které je více než jen New York.

Jižní Manhattan, New York. Spojené státy americké. Přede mnou leží český překlad průvodce „Východ USA“ ze série turistických průvodců Rough Guides. Tak jaké oblasti na východním pobřeží USA pokrývá? Sám jsem na to zvědav. Struktura průvodce je klasická – tedy pokud jste již někdy měli v ruce průvodce od Rough Guides, okamžitě se v něm zorientujete. Úvod spolu s nejvýznamnějšími místy, která nesmíte minout. Následují základní informace o USA včetně informací, jak se do států dostat, co víza, zdravotnictví a pojištění, komunikace, bezpečnost, ubytování, jídlo, sport, atd. Prostě všeobecné informace, které nejsou extra specifické pro východní pobřeží.

Socha Svobody, New York. Spojené státy americké. Další kapitola je stěžejní – představuje dílčí místa na východním pobřeží. Samozřejmě začínáme New Yorkem, asi největším tahákem východního pobřeží. Pěkně zpracovaná sekce a na 50 stránkách se dozvíme vše, co turista k návštěvě New Yorku potřebuje. Snad část věnovaná ubytování by mohla být detailnější, ale v době internetu je jednoduší si ubytovaní již před cestou najít zde. Pro inspiraci je přehled vcelku dostatečný. Další kapitoly mají roztomilé názvy jako „Střední Atlantik“ či „Nová Anglie“, což mi na první pohled vůbec nic neříká. Co je tedy pokryto – státy jako New York, Pennsylvania, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, New Hampshire, Vermont a Maine – což představuje místa jako Ithaca, Niagarské vodopády, Philadelphia, Pittsburg, Princeton, Boston, Portland. Další kapitola se věnuje oblasti velkých jezer, nebo-li oblasti s městy jako Cleveland, Detrit, Chicago, Minneapolis. Postupujeme na jih, tentokrát zpátky po pobřeží a logickou zastávkou je hlavní město Washington D.C. – jemu a jeho okolí je věnovaná celá další kapitola. Pokračujeme dále na jih – však se také další kapitola jmenuje Jih a zahrnuje státy Arkansas, Tennessee, Kentucky, Severní a Jižní Karolínu, Georgii, Alabamu a Mississippi. Konkrétně města Memphis, Nashville, Savannah či oblast delty řeky Mississippi. Slunná Florida – tak to je další kapitola. Orgando a Walt Disney World, Kennedyho vesmírné středisko, St. Augustine a samozřejmě Miami. Poslední oblastí je stát Louisiana, kde leží město New Orleans. Pokud nejste zrovna milovníky hudby a neoslovuje vás ani jazz ani rhytm and blues, můžete vyrazit za přírodou do okolních močálů a bažin. Je to oblíbené místo, pokud chcete pozorovat aligátory, takže pozor.

Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké. Celý průvodce končí kapitolou „Souvislosti“, kde se dovíme historické reálie uvedených oblastí. Jako již tradičně je součástí DVD, které průvodce obrazově doplňuje. Kromě Východního pobřeží USA se podíváte i do Kanady, konkrétně jsou zde představena následující místa: New York, Philadelphia, Washington D.C., Lancaster, Niagarské vodopády, Toronto, Ottawa a Montreal.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni

Jižní Manhattan, New York. Spojené státy americké. Pohled z Empire State Building, Manhattan, New York. Spojené státy americké. Chicago. Spojené státy americké.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]