Asmat.cz » Cestopisy » Thajsko » Bangkok - Chao Mae Tuptim Shrine

Bangkok - Chao Mae Tuptim Shrine

Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Kromě nepřeberného množství Buddhistických chrámů najdeme v Bangkoku i spoustu domů pro duchy či Hinduistických a Animistických svatyní. Jedna z méně známých svatyň je v přízemí hotelu Nai Lert Bangkok (známý jako Swissotel) na Wireless Road (Witthayu Road). Svatyně se poměrně špatně hledá, ale návštěva rozhodně stojí za to.

Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Okolnosti vzniku svatyně Chao Mea Tuptim jsou nejasné. Svatyně vybudoval NaiLert pro ducha o kterém se věřilo, že žije v ohromném stromu Fikusu (Sai). Místní lidé obětují bílé květy jasmínu, vonné tyčinky a bílé či růžové květy lotosu. Chao Mae Tuptim ovšem dostává i jiné velmi neobvyklé dary, skulptury ve tvaru mužského penisu, velmi realisticky provedené. Během let sem bylo přineseno tisíce takovýchto větších i menších penisů, takže zaplňují celé okolí svatyně. Vzhledem k tomu byla svatině automaticky prohlášena za svatyni plodnosti.

Jediná cesta ke chrámu Phra Mae Tuptim vede přes Nai Lert Hotel. Chrám je v zadní části hotelového komplexu, po pravé straně, těsně nad kanálem Klong Saen Saeb.

Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko. Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko.


Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]