Asmat.cz » Cestopisy » Spojené státy americké - Cestopisy

Spojené státy americké - Cestopisy

Průvodce Západ USA

Jste-li milovníky dosud neponičené přírody a atmosféry divokého západu, vydejte se cestu po USA s třetím vydáním populárního průvodce řady Rough Guides „Západ USA“.

Průvodce Západ USA

Západní část Spojených států amerických je pravděpodobně nejzajímavější oblastí USA, kterou lze navštívit. Leží zde spousta nádherných národních parků včetně těch nejznámějších jako Grand Canyon, které doplňuje dostatek metropolí, které také stojí za návštěvu – zmiňme alespoň Los Angeles, San Francisco či lehce šílené a o to zajímavější Las Vegas.

Průvodce Východ USA Většina návštěvníků Spojených států amerických směřuje na západní pobřeží, kde je největší koncentrace národních parků a zajímavá města jako Los Angeles či San Francisco. Ale i východní pobřeží má své kouzlo, které je více než jen New York.

Masky na Halloween párty, Minnesota. Spojené státy americké.

Halloween je jeden z nejoblíbenějších amerických svátků. Slaví se v předvečer svátku všech zesnulých, poslední říjnový den. Děti chodí v maskách dům od domu a koledují sladkosti. Dospělí nezůstávají za dětmi pozadu, oblečeni do různých masek vyrážejí za zábavou a vždy navštíví alespoň jednu party, která se ten den v každém americkém městě koná. Masky jsou různé, kopiemi filmových postav počínaje až po velmi originální kusy. Různou výzdobu je možné vidět na zahradách domků či v kancelářích již týden dopředu. Obzvláště oblíbené jsou obrovské oranžové dýně.

Vodopády Goosberry, North Shore, Minnesota. Spojené státy americké.

Vodopády Gooseberry, které jsou často nazývány Bránou do North Shore oblasti, patří mezi nejnavštěvovanější v oblasti. Nachází se v údolí řeky Gooseberry, horní, střední i spodní vodopády jsou součástí Minnesotského Gooseberry Falls Státního parku.

Maják Split Rock, North Shore, Minnesota. Spojené státy americké.

Jedním z highlitů North Shore je bezpochyby maják Split Rock. Maják byl dokončen U.S. Lighthouse Service v roce 1910. Split Rock maják se záhy stal ikonou státu Minnesota a patří k nejoblíbenějším a nejčastěji fotografovaným místům Minnesoty. V současnosti je maják zrestaurován do podoby z roku 1920.

Sculpture Garden, Minneapolis, Minnesota. Spojené státy americké.

Minneapolis Sculpture Garden se nachází přímo naproti galerii moderního umění Walker Art Center. Zahrada rozprostírající se na ploše 11ti akrů je společným projektem Walker Art Centra a společnosti pro správu parků a rekreačních oblastí města Minneapolis. Je to také největší městská plocha svého druhu v celé zemi. Zahrada bývala propojena s přilehlým Loring parkem, ale stavba dálnice I-94 v šedesátých letech rozdělila park na dvě části.

Průvodce západ USAV srpnu vyšlo druhé aktualizované vydání turistického průvodce Západ USA – Národní parky. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce. Jeho jednotlivé kapitoly provedou cestovatele po 12 různorodých místech – počínaje San Franciscem, Los Angeles, Holywoodem, Las Vegas či národními parky Sequoia či Yosemite.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii ze Spojených států amerických.

Duluth, Minnesota. Spojené státy americké.Duluth, Minnesota. Spojené státy americké.Duluth, Minnesota. Spojené státy americké.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Spojených států amerických.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 USD (americký dolar). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Spojených států amerických.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]