Asmat.cz » Cestopisy » Thajsko - Cestopisy

Thajsko - Cestopisy

Královský palác v Bangkoku. Thajsko.

Thajsko je jednou z nejoblíbenějších exotických destinací. Pokud se tam vypravíte, není nic příjemnějšího, než si pobyt zpestřit návštěvou nějakého festivalu.

Ostrovy Similan. Thajsko.

Ostrovy Similan. Tropický ráj ukrytý v tropickém oceánu severozápadně od Phuketu v Thajsku. Devět granitových ostrůvků porostlých tropickou džunglí, obklopených průzračně čistou vodou tropického moře. Místo s nádhernými korálovými útesy plné ryb. Jedna z nejkrásnějších potápěčských lokalit na světě. Místo, které byste neměli minout.

Chrám Erawan (San Phra Phrom), Bangkok. Thajsko.

Erawan Shrine patří mezi nejpopulárnější Bangkocké svatyně. Je umístěn uprostřed moderního centra, mezi betonem dálnic a skywalkem, na rušné křižovatce. Navštíví ho denně stovky lidí, obětujících za lepší život, štěstí, lásku, úspěch. Drobné dary, které obětují chrámu, se kupí okolo hlavního oltáře. Často je to jídlo a pití, nejrozmanitější květy a kytice, ale i dřevění sloni.

Chao Mae Tuptim Shrine - jedena z nejzvláštnejších svatyní v Bangkoku, Thajsko. Thajsko.

Kromě nepřeberného množství Buddhistických chrámů najdeme v Bangkoku i spoustu domů pro duchy či Hinduistických a Animistických svatyní. Jedna z méně známých svatyň je v přízemí hotelu Nai Lert Bangkok (známý jako Swissotel) na Wireless Road (Witthayu Road). Svatyně se poměrně špatně hledá, ale návštěva rozhodně stojí za to.

Wat Hua Lamphong, Bangkok, Thajsko. Thajsko.

Wat Hua Lamphong je krásně zdobený Buddhistický chrám. Naleznete ho na třídě Ramy IV., hned vedle Silom ulice. Chrám patří mezi novější Bangkocké chrámy, málo navštěvovanými turisty. Chrámový komplex se nachází v moderním centru, obklopen moderními budovami.

Průvodce ThajskemV červnu vyšlo druhé vydání průvodce Thajskem edice Rough Guides v češtině. Najdete v něm kvalitní informace o zemi, turistických lokalitách, dopravě, ubytování a cenách. Průvodce je doplněn multimediálním DVD, které obsahuje jak základní informace o zemi, tak videoprůvodce po nejzajímavějších místech Thajska. Takto obrazově zpracováno najdete na disku 12 témat. Místa jsou dobře vybraná, takže si návštěvník může lehce udělat dojem jak o popisovaných místech tak i celé zemi a lépe se rozhodnout která místa navštívit.

Staré chrámy ve městě Ayuthaya. Thajsko.

Usměv a žádný problém. Tak by se dalo charakterizovat na první pohled Thajsko. Turisticky nejznámější destinace z celé oblasti Jihovýchodní Asie.

Staré chrámy ve městě Ayuthaya. Thajsko.

Po roce opět v Thajsku. Přijíždíme letos po zemi od jihu z Malajsie. Naše zastávka zde nění dlouhá, bereme Thajsko jako transit při cestě do Barmy a dále na západ. Nakonec zde trávíme několik dní u moře v Krabi, následuje Bangkok a okolí - bývalá hlavní města Lopburi a Ayuthaya.

Královský palác v Bangkoku. Thajsko.

První cesta do Thajska a vlastně i do Asie. Nervozita se ztřídá se zvědavostí. Jaké to bude? Po 10 hodinách letu konečně přistáváme v Bangkoku. Je 16 hodin a my opouštíme letiště.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Thajska.

Královský palác v Bangkoku. Thajsko.Buddha a královský palác v Bangkoku. Thajsko.Výzdoba v královském paláci v Bangkoku. Thajsko.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Thajska.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 THB (thajský baht). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Thajska.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]