Asmat.cz » Cestopisy » Niger - Cestopisy

Niger - Cestopisy

Arrakau - samé písečné duny. Poušť Sahara. Niger.

Osobně mi přijde, že ze všech kontinentů je nejmíň stabilní Afrika. Může to být mylný pohled, ale mě to tak přijde. Relativně časté převraty, podivné občanské války, banditi.

Muži z kočovného etnika Wodaabé (nazýváni též Bororo) tančí svůj tanec krásy nazývaný Yaake na své slavnosti Gerewol. Niger.

O slavnosti Cure Salée jsem již jednou na těchto stránkách psal. Jedná se o jeden z nejzajímavějších festivalů Západní Afriky. Pro mě osobně to je jeden z nejsilnějších zážitků při cestách do Západní Afriky.

Tradiční velbloudí závody na tuarežské svatbě. Oblasti pohoří Air. Niger.

Třebaže poušť Sahara je velmi nehostinné místo, i zde žijí lidé. Najdeme zde pouze jediné etnikum, které zde dlouhodobě vydrželo žít a stále zde žije. Tím jsou Tuaregové. Tuaregové jsou nomádi, vlastnící stáda velbloudů, kteří mluví svým Berberským jazykem. Tradičně zajišťovali dopravu zboží přes celý Sahel od Mauretánie až po Súdán či z Alžíru až po pobřeží Guinejského zálivu.

Arrakau - samé písečné duny. Poušť Sahara. Niger.

Neskutečné horko. Kilometry daleko žádný stín, kam by se dalo schovat. Písek či kámen. Najednou se přižene vítr a drobného prachu a písku jsou plné obličeje. Tak to je poušť. Může být takové nehostinné místo vůbec krásné? Ano, nejenom že může, ono i krásné je. Každá poušť má svoji podmanivou krásu. Platí to i o Sahaře, největší poušti na zeměkouli.

Muž z kočovného etnika Wodaabé během tance Yaake na slavnosti Gerewol. Niger.

Jedna z nejznámějších slavností v Západní Africe je každoroční svátek Cure Salée (Léčba solí). Každá etnická skupina nomádů má své vlastní oslavy tohoto svátku. Za nejznámější jsou považovány oslavy etnika Wodaabé (nazýváni též Bororo), které se konají během měsíce září v blízkosti městečka In-Gall v severovýchodním Nigeru.

Na Sahaře je také život - gazela. Niger.

Horko, sluneční žár, písek. Rovná pláň kam až oko dohlédne. Nehostinná krajina. Vždyť je to taky poušť. Poušť pouští – Sahara. Přesto je zde život.

Nomád se svým velbloudem. Ten je zde nejrošířenějším dopravním prostředkem. Poušť Sahara. Niger.

Niger, klasická země Subsaharské Afriky. Najdeme ji v Západní Africe v pásu mezi Saharou a tropy Guinejského zálivu.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Nigeru.

Malý vodopád před oázou Timia. Niger.Tuarežská žena z oázy Timia. Niger.Momentky z oázy Timia. Niger.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Nigeru.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 XOF (západoafrický frank). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Nigeru.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]