Asmat.cz » Cestopisy » Benin - Cestopisy

Benin - Cestopisy

Ranní plovoucí trh ve městě Ganvié. Benin.

Ganvié je vesnice v Beninu (Západní Afrika), která leží na jezeře Nokoué blízko největšího beninského města Cotonou. Ganvié je postavena zcela na jezeře, jediný přístup je lodí po vodě.

Tradiční několikapatrový hliněný dům etnika Somba nazývaný tata somba. Domy vypadají jak malé opevněné hrady. Oblast Boukoumbé. Benin.

Pohoří v severozápadním Beninu u hranic s Togem skrývají samá překvapení. Pomineme-li známý národní park De La Pendjari, za zmínku rozhodně stojí hliněné hrady etnika Somba. Lidé Betamaribé, všeobecně nazývané jako etnikum Somba, žijí jihozápadně od města Natitingou na pláních Boukoumbé těsně u hranic Togem a jihovýchodně okolo města Perama. Příslušníci tohoto etnika jsou převážně zemědělci a tak žijí uprostřed svých obdělaných polí.

Voodoo talisman, město Ouidah. Benin.

Je celkem rozšířený názor, že kořeny náboženství voodoo jsou v Karibiku. Často bývá v této souvislosti zmiňován ostrov Haiti. Ale opak je pravdou,. Voodoo je pravé Africké náboženství, které si s sebou do Ameriky přinesli černí otroci ze své domoviny. Kořeny tohoto náboženství je třeba hledat v dnešním Beninu v Západní Africe.

Tradiční několikapatrový hliněný dům etnika Somba nazývaný tata somba. Domy vypadají jak malé opevněné hrady. Oblast Boukoumbé. Benin.

Benin – malá země na pobřeží Guinejského zálivu v Západní Africe. Úzký pruh země, který v porovnání s rozlehlými sousedními zeměmi vypadá naprosto miniaturně. Se sousedním Togem se na mapě skoro ztrácejí. O co je Benin menší, o to má bohatší, významnější a hlavně tajemnější historii.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Beninu.

Město Ouidah je centerm Voodoo náboženství, které je stále velmi živé. Bílý prapor znamená, že obyvatel domu se hlásí k Voodoo, konkrétně k větvi Pouliční život, město Ouidah. Benin.Pouliční život, město Ouidah. Benin.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Beninu.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 XOF (západoafrický frank). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Beninu.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]