Asmat.cz » Cestopisy » Indie - Cestopisy

Indie - Cestopisy

Pakalpooram (procesí slonů), Ernakulam Shiva Temple Festival (Ernakulathappan Uthsavam). Ernakulam, Kerala. Indie.

V předchozím příspěvku jsem již psal o festivalu Šiva chrámu ve městě Ernakulam (Ernakulathappan Uthsavam). Je to pravdu zajímavá událost, a pokud máte možnost, tak ji rozhodně navštivte.

Pakalpooram pokračuje na ulici Durban Hall Rd, Ernakulam Shiva Temple Festival (Ernakulathappan Uthsavam). Ernakulam, Kerala. Indie.

Pravidelný festival Šiva chrámu ve městě Ernakulam (Ernakulathappan Uthsavam) se koná během tzv. období Malayalam Month Makaram (leden/únor). Festival trvá dlouhých 8 dní a přesné datum se každý rok mění.

Thaipooya Mahotsavam Festival. Chrám Sree Maheswara Temple v Koorkancheri ve městě Thrissur, Kerala. Indie.

Začátek roku je v jižní Indii časem festivalů. Pokud zde v tuto dobu cestujete, je velmi snadné na nějaký festival narazit. Jedním z nich je také festival Thaipooya Mahotsavam, který patří mezi známé festivaly ve státě Kerala v jižní Indii.

Sloní koupel ve vesnici Kodanad blízko města Kochi, Kerala. Indie.

Jak už vyplynulo z příspěvku o Kovalamu, byl jsem tuto zimu se podívat opětně do Indie. Cílem byla Jižní Indie, tedy přesněji její pobřeží od města Trivandrum až po Kochi, na otočku do Bangalore a pak rychle domů.

Sběračka čaje. Čajové plantáže v okolí města Munnar, Kerala. Indie.

Několikrát jsem se v minulosti zamýšlel nad tím, jak se vlastně sbírá čaj. Až nyní, když jsem navštívil čajové plantáže v Munnaru v Jižní Indii, jsem tento proces poprvé viděl zblízka.

Pláž - Lighthouse beach, Kovalam. Indie.

Do Indie se vracím po více než 10 letech. Z první návštěvy mě zůstal pocit, že bylo zajímavé Indii navštívit, ale k další bezprostřední návštěvě mě to nelákalo. Takže teď se vracím na místo činu, ale do jiné oblasti - na samotný jih.

Čínské rybářské sítě, Kochi (Cochin), Kerala. Indie.

Jestliže cestujete po Indickém státě Kerala, nezapomeňte si prohlédnout zajímavou rybářskou techniku, kterou zde místní používají. Základem techniky jsou velké rybářské sítě zavěšené na dřevěné konstrukci, která zdánlivě připomíná velkého pavouka.

Taj Mahal. Město Agra. Indie.

Na Indii jsem byl zvědavý. Hodně jsem o ní četl, hodně jsem o ní slyšel. Země s fenomenální historií. Naproti tomu stojí přelidněná přítomnost. Pocity, které se stojí proti sobě. Začínáme v Calcuttě (tedy česky Kalkatě), pokračujeme poklidným Darjeelingem, kde z dálky vidíme třetí největší horu světa Kanchendzonga. Následuje přejezd do Varanasi k řece Ganga, dále ještě stíháme "erotické" chrámy v Khajuraho, Taj Mahal v Agře a cestu zakončujeme v Dilí.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Indie.

Pakalpooram (procesí slonů), Ernakulam Shiva Temple Festival (Ernakulathappan Uthsavam). Ernakulam, Kerala. Indie.Pakalpooram (procesí slonů), Ernakulam Shiva Temple Festival (Ernakulathappan Uthsavam). Ernakulam, Kerala. Indie.Chrám Ernakulam Shiva Temple během Ernakulam Shiva Temple Festival (Ernakulathappan Uthsavam). Ernakulam, Kerala. Indie.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Indie.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 INR (indická rupie). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Indie.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]