Asmat.cz » Cestopisy » Indie » Sběr čaje – Munnar, Kerala, Indie

Sběr čaje – Munnar, Kerala, Indie

Sběračka čaje. Čajové plantáže v okolí města Munnar, Kerala. Indie. Několikrát jsem se v minulosti zamýšlel nad tím, jak se vlastně sbírá čaj. Až nyní, když jsem navštívil čajové plantáže v Munnaru v Jižní Indii, jsem tento proces poprvé viděl zblízka.

Řekl bych, že čajové plantáže v oblasti města Munnar ve státě Kerala v Jižní Indii nejsou zrovna známé. Alespoň já jsem o nich nikdy neslyšel, dokud jsem se do Keraly nevypravil. Před více než 10 lety jsem byl v Darjeelingu, který je v mých očích tím místem, kde se pěstuje „správný“ čaj. Vždyť kdo by neznal známý čaj Darjeeling. Darjeeling se mi líbil. To samé ale musím říct i o Munnaru a okolí. Nevím, zda za to mohou vlastní čajové plantáže, ale krajina je zde pěkná. A i podnebí. Relativně dlouhou cestu od pobřeží je horko a vlhko až do chvíle, kdy se začne stoupat do hor před Munnarem. Podnebí se mění, je zde příjemněji, menší vlhko a horko. V okamžiku změny podnebí se začnou na okolních kopcích objevovat i čajové plantáže.

Čajové plantáže v okolí města Munnar, Kerala. Indie. Čajové plantáže mi přijdou opravdu pěkné a spektakulární. Čajové keře okupují svahy okolních kopců a jsou jen přerušené úzkými pěšinami. Právě po nich chodí sběračky čaje. Sbírat čaj jsem zde viděl jen ženy. Mají ohromné nůžky, na jejichž hraně mají přichycený ohromný box. Těmito nůžkami právě češou čajové lístky. Sběračky jsou při této práci pěkně rychlé. Jen se podívejte na video.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]