Asmat.cz » Cestopisy » Indonésie - Cestopisy

Indonésie - Cestopisy

Mantis shirmp, Bangka dive sites. Sulawesi, Indonésie.

Když jsem před lety poprvé na chvíli navštívil potápěčský resort Murexu na ostrově Bangka, byl jsem nadšen. Přišlo mi to úžasné místo, krásná pláž, bungalovy, takový ten prototyp resort z katalogu cestovní kanceláře. Okolní potápění bylo také super, přišlo mi to místo, kam bych se chtěl někdy vrátit.

Eagle ray, Bangka dive sites. Sulawesi, Indonésie.

Vždycky si říkám, že už mám dost zkušeností z různých organizací cest nejen do Indonésie a že už mě jen tak něco nezaskočí. A často se stane, že vše je jinak. Jako teď, když jsem se snažil koupit z Čech letenku s Lion Air.

Ohňový tanec. Bali, Indonésie.

Indonésie je skoro ideální země pro návštěvu. Je velmi tradiční, bohatá na původní kulturu a má také zajímavou přírodu. Rozdíly mezi ostrovy jsou často opravdu velké, což dělá Indonésii naprosto unikátní zemí.

Domorodec z kmene Dani. Papua, Indonésie.

Ostrov Nová Guinea je úžasné místo. V dnešní době je rozdělen na dvě části – západní část, nazývaná Papua (dříve Irian Jaya) patří Indonésii a východní je samostatný stát Papua Nová Guinea. Ostrov má nádhernou krajina, džungli, tropický prales, hory, nížiny, domorodé kmeny. Pokud se zaměříme na západní Indonéskou část, z vnitrozemí je nejdostupnější je Baliemské údolí (Baliem Valley). To je obývané kmenem Dani.

Tarsier, Národní park Tangkoko. Sulawesi, Indonésie.

Indonéský ostrov Sulawesi mám opravdu rád. Jeho severní část jsem navštívil již mnohokrát a vždy se sem rád vracím.

Průvodce Bali a Lombok Bali a Lombok budou pravděpodobně nejznámější Indonéské ostrovy - rozhodně jsou turisticky nejnavštěvovanější. A právě jim věnovaný turistický průvodce leží na stole přede mnou.

Na pohřební slavnosti. Před tradičním domem nazývaným tongkonan je vystavena rakev s ostatky nebožtíka. Oblast Tana Toraja. Sulawesi, Indonésie.

Pohřební oslavy vrcholí. Na prostranství před domy mladící přivádějí několik vodních buvolů. Zvířata jakoby tušila co je čeká, se vzpouzejí a nechtějí jít. Nemají ale šanci. Postupně jsou dotažena na prostranství, kde jsou zabity jednou ranou nožem. Jako symbol úcty k zesnulému, jak symbol bohatství a prestiže rodiny.

Chrám Bratan. Bali, Indonésie.

Indonésie není země jako každá jiná. Indonésie je naprosto výjimečná. Největší ostrovní říše, která se rozkládá na 13677 ostrovech (6000 z nich je obydleno). Od západu k východu měří přes 5000 km a od severu k jihu 1770 km. Podobné je to i s obyvateli. Oficiálně žije v Indonésii přes 202 miliónů obyvatel, což znamená, že Indonésie je čtvrtá nejlidnatější země na světě. Neskutečný etnický a náboženský mix.

Dayacká žena v tradičním úboru ve vesnici Long Uro. Kalimantan, Indonésie.

Sedím na letišti v Samarindě a čekám na letadlo. Cílem jsou hory Apokayan ve vnitrozemí Kalimantanu. Jem zvědavý, nakolik zde, hluboko ve vnitrozemí, je život ještě tradiční. Na ženy s jejich těžkými náušnicemi a jejich vytahanými ušními boltci.

Mentawajec z ostrova Siberut. Sumatra, Indonésie.

Siberut, magický ostrov u pobřeží Sumatry. Je známý díky etniku Mentawajců, kteří zde až do dnešních dní žijí svým tradičním a přirozeným životem. Ani blízkost civilizované Sumatry jim naštěstí jejich tradice nevzala.

Fotografie

Podívejte se na fotogalerii z Indonésie.

Perutýn, nebo-li Lionfish. Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, vrak bombardéru B24 z druhé světové války potopený 3. května 1945. Sulawesi, Indonésie.Perutýn, nebo-li Lionfish. Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, vrak bombardéru B24 z druhé světové války potopený 3. května 1945. Sulawesi, Indonésie.Potápění u ostrovů Togian, Kadidiri, vrak bombardéru B24 z druhé světové války potopený 3. května 1945. Sulawesi, Indonésie.

Další informace

Další důležité informace pro cestu do Indonésie.

Aktuální kurz: 1 EUR = 0 IDR (indonéská rupie). Další kurzy >

Diskuze

Celkový počet příspěvků k tomuto článku: . Přidejte i Vy svůj komentář nebo zkušenost z Indonésie.

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]