Asmat.cz » Cestopisy » Indonésie » Ostrovy Bali a Flores, Indonésie

Ostrovy Bali a Flores, Indonésie

Indonésie je skoro ideální země pro návštěvu. Je velmi tradiční, bohatá na původní kulturu a má také zajímavou přírodu. Rozdíly mezi ostrovy jsou často opravdu velké, což dělá Indonésii naprosto unikátní zemí.

Ohňový tanec. Bali,  Indonésie. Ostrov Bali je jeden z nejznámějších Indonéských ostrovů. Je překvapivě malý, pokud ho třeba srovnáme se sousední Jávou. O to více je zajímavý svou bohatou a unikátní kulturou – ostrov je celý hinduistický (jen pro informaci, Indonésie se bere jako největší islámská země, ale ve skutečnosti je zde velký mix všech náboženství). Místní náboženství se nazývá Balijský Hinduismus (Balinese Hindu). Náboženství je zde opravdu živé, většina místních včetně mladé generace dává každý den obětiny ke svým chrámkům či jen tak na ulici. Časté jsou i hinduistické obřady, kde se místní většinou modlí za šťastnou budoucnost.

Komodský varan na ostrově Rinca. Nusa Tenggara,  Indonésie. Jiný zajímavý ostrov je ostrov Flores ležící ve východní části Indonésie v provincii Nusa Tenggara. Jak na ostrově, tak i v jeho okolí je k vidění mnoho zajímavých věcí. Jendou z nich je návštěva Národního parku Komodo, kde žije známý varan komodský drak. Také jsou v tomto národním parků vyhlášené potápěčské lokality a možnost šnorchlování. Národní park se rozkládá hlavně na dvou ostrovech Komodo a Rinca. Na ty se dostanete lodí z rybářské vesnice Labuanbajo ležící na západním konci ostrova Flores. Samotné Labuanbajo je také příjemné na krátký odpočinek. Příjemnější je to ale u moře a tak se můžete vydat na malý ostrov Kanawa, kde je několik bungalovů, klid a čisté teplé moře. Okolo ostrova je také možné šnorchlovat, je zde malý korálový útes.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]