Asmat.cz » Cestopisy » Spojené státy americké » Na cestu – průvodce Západ USA (Národní parky)

Na cestu – průvodce Západ USA (Národní parky)

Průvodce Západ USA Jste-li milovníky dosud neponičené přírody a atmosféry divokého západu, vydejte se cestu po USA s třetím vydáním populárního průvodce řady Rough Guides „Západ USA“.

Na průvodci je sympatické, že se zaměřuje na samostatné cestovatele, kteří nechtějí vydat příliš mnoho peněz. Poskytuje řadu rad, jak ušetřit na dopravě, ubytování i stravování, aniž byste museli slevit z cíle vidět ty nejzajímavější a nejúžasnější národní parky a památníky.

Barevná úvodní kapitola předkládá nejdůležitější informace o tom kam, kdy a jak vyrazit, spolu s nádhernými fotografiemi 15 nejkrásnějších míst. V části Základní informace vám kniha poradí, jak získat levné letenky, jak cestovat do USA bezvízově, co byste si s sebou měli vzít a co v žádném případě nebrat. Rozsáhlé jsou rovněž informace o zdravotní péči a pojištění na cesty, dozvíte se co dělat v případě onemocnění, krádeže či přepadení a mnoho dalších důležitých informací, které byste si měli dobře nastudovat, ještě než začnete plánovat cestu.

Velice zajímavá je i kapitola s názvem pobyt v přírodě. Zde se nejenom dozvíte, jak ušetřit za vstupné do národních parků a památníků, ale i jak tábořit, co dělat v případě, že se ztratíte, co musíte mít s sebou, cestujete-li pouští či divočinou. Dozvíte se například, jak vypadá jedovatý dub a co dělat v případě, že s ním přijdete do styku, jak se zachovat při setkání s medvědem nebo při uštknutí chřestýšem nebo škorpionem.

Část nazvaná Průvodce je rozdělena do 5 kapitol podle oblastí: Kalifornie, Jihozápad, Severozápad, Skalisté hory a Velké pláně. V úvodu každé kapitoly najdete přehled nejzajímavějších míst, dále následuje charakteristika oblasti a dějinné souvislosti. U jednotlivých míst, ať už se jedná o národní parky, památná místa, města či zajímavé úseky silnic naleznete informace o možnostech ubytování, stravování, dopravy a možných aktivitách. Kde je to účelné, je kniha doplněna více či méně podrobnými mapkami.

Kniha je na rozdíl od některých jiných průvodců psána velice poutavě a zaujme i ty čtenáře, kteří se chtějí dozvědět něco o této zemi, aniž by bezprostředně plánovali cestu. Řada barevných fotografií přibližuje nejkrásnější popisovaná místa. Bohužel u nové řady průvodců chybí tradiční DVD, které poskytovalo prvotní náhled na zemi, o které se v knize píše. I přesto však je tento průvodce neocenitelným pomocníkem cestovatele.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]