Asmat.cz » Cestopisy » Mali » Pískovcové skály v Hombori - Mali

Pískovcové skály v Hombori - Mali

Skála Hombori Tondo u vesnice Hombori. Mali. U vesnice Hombori se z monotónní polopouštní roviny Západoafrické země Mali z ničeho nic zvedají pískovcové "stolové" hory. Plochou je sice oblast kopců malá, o to je ale významnější. Vždyť se zde nachází nejvyšší malijská hora Hombori Tondo s výškou 1155 metrů. Ke zdolání kolmých stěn hory je potřeba horolezecké umění a vybavení. Tak je hora nepřístupná. Oblast jako celek je oblíbená mezi horolezci a rozhodně se nejedená se o lokalitu pro začátečníky.

Skála La Main de Fatima u vesnice Hombori. Mali. V oblasti jsou k vidění i další kopce pojmenované jako La Clé de Hombori (nebo-li Klíč k Hombori), Kissim, Fada, Barcousi či Wari. Ovšem druhým nejznámější sklaním útvarem po Hombori Todo je La Main de Fatima (nebo-li Ruka Fatimy). Úzké skalní věže představující prsty ruky Fatimy trčící do výšky 600 metrů a zájemcům nabízejí možnosti technického lezení na světové úrovni - bylo zde navrženo několik horolezeckých tras vysoké náročnosti, které jsou ohodnoceny stupňem E4 Britské stupnice či stupňem 7a Francouzské stupnice.

Vesnice Hombori leží cca 600 kilometrů východně od hlavního města Bamako na hlavní silnici spojující hlavní město a město Gao.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]