Asmat.cz » Cestopisy » Francie » Na cestu – průvodce Provence a Azurové pobřeží

Na cestu – průvodce Provence a Azurové pobřeží

Průvodce Provence a Azurové pobřeží Jedna z turisticky nejoblíbenějších oblastí Francie. Na jedná straně sněhem pokryté vrcholky Alp, na druhé straně Středozemní moře a vyhlášená Riviéra. Mezi tím jsou divoké a vysoké náhorní plošiny proříznuty kaňonem Verdon. Provincie, jež byla inspirací pro mnoho umělců - jmenujme alespoň Matisse, Renoir, Chagall, Cocteau či Picasso.

Představovaný průvodce je český překlad identického průvodce nakladatelství Rough Guides. Součástí průvodce je jako obvykle bonus ve formě kvalitně zpracovaného DVD, které vizuálně doplňuje informace o uvedené provincii.

Obsahově je průvodce rozdělen na 7 kapitol. Dělení je v zásadě identické s ostatními průvodci z této řady. Úvodem se dozvíme 25 nejzajímavějších míst, které nemáme rozhodně minout. Seznam těchto highlightů je vybrán dobře a hlavně pestře. Najdeme zde jak přírodně zajímavá místa – např. Les Calanques u Marseille či již zmiňovaný Grand Canyon du Verdon, tak i města – samozřejmě Cannes, Nice či Marseille a i památky – opatství Abbaye de Sénanque, citadela Les Baux či vesnička Peillon. Další kapitola poskytuje základní informace o tom, jak se do Provence dostat, jak je to s pojištěním, penězi atd. Prostě obecný informativní úvod týkající se cestování do Francie, který je vhodné si před cestou projít. Další kapitola je již vlastní průvodce. Je logicky rozdělen do několika částí: Marseille a okolí, Arles a Camargue, Avignon a Vaucluse, Aix-en-Provence, Durance a Luberon, Haut-Var a Haute-Provence, Toulon a jižní Var, Cannes, Nice, Riviéra. Po průvodcovské kapitole se seznámí s historií regionu. Součástí je lingvistický koutek, kde se seznámí se základními frázemi z francouzštiny – ve Francii občas docela důležité. Příjemná je malá obrazová příloha týkající se jídla – bez ochutnání lokální francouzské kuchyně by ani nemohla být návštěva Provence kompletní – ať se již necháme unést čerstvými rybami, zeleninou a ovocem či sladkostmi jako fougassettes a creme brulée.

Videoprůvodce obsahuje 12 kapitol a konkrétně představuje Arles, Avignon, Aix-en-Provence, Verdonský kaňon, Nice, Grasse, Cannes, Antibes, Marseille, Toulon, St-Tropez, Fréjus.

Průvodce je přehledně organizovaný, praktický pro používání na cestě a můžeme ho doporučit. Ve srovnání se Sicílií je obsáhlejší, ovšem detailů a podrobností průvodce o Paříži nedosahuje.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]