Asmat.cz » Cestopisy » Itálie » Na cestu – průvodce Sicílie

Na cestu – průvodce Sicílie

Průvodce Sicílie Středozemní ostrov Sicílie je tak trochu světem sám pro sebe. Sice oficielně náleží k Itálii, ale od ní se významně odlišuje. Vždyť sami obyvatelé se označují za Sicilany a teprve poté za Italy. Ostrov díky své strategické pozici byl vždy v zájmu bohatých a vyspělých říší, jejichž stopy na ostrově jsou dodnes k vidění – ať se jednalo o Řeky, Římany, Araby, Normany či Španěly.

Průvodce, který představujeme je český překlad identického průvodce nakladatelství Rough Guides. Na první pohled průvodce překvapí tím, jak je hubený. Toto zdání rozpitý bohatý obsah a navíc je přiloženo multimediální DVD, které tištěný obsah příjemně doplňuje.

Obsah je rozdělen na 6 základních kapitol, kde první dává ucelený přehled o ostrově a 23 největších zajímavostí, které nemá žádná návštěvník minout. Další kapitola poskytuje základní informace o tom, jak se na Sicílii dostat, jak je to s pojištěním, penězi atd. Prostě obecný informativní úvod, který je nezbytné před cestou projít. Pokud již ale na Sicílii jsme, je pro nás určena třetí kapitola, která tvoří vlastního průvodce. Postupně je představeno Palermo, pobřeží Tyrhénského moře, Liparské (Aiolské) ostrovy, Pobřeží Jónského moře, Katánie, Syrakusy, Trapani a část je samozřejmě také věnovaná vnitrozemí. Dále se seznámíme s historií Sicílie, se základy jazyka (italštiny) a názvy sicilských jídel.

Velmi hezké jsou dvě barevné přílohy – pro milovníky gastronomie je určena příloha Sicilská jídla a vína a pro znalce kultury je určena Festivaly a slavnosti (zvláště období Velikonoc je zde velmi bohaté na události).

Videoprůvodce představuje jak Sicílii, tak i zbytek Itálie. Ze Sicílie na DVD zhlédneme místa jako Messina, Taormina, Etna, Syrakusy, Agrigento, Selinunte, Palermo, Monreale. Z Itálie jsou vybraná následující místa: Řím, Vatikán, Siena, Florencie, Pisa, Milano, Verona, Padova, Benátky, San Marino, Pompeje, Capri.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit. Jediné co by se snad dalo vytknout, je relativní stručnost u některých představených míst.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]