Asmat.cz » Cestopisy » Francie » Na cestu – průvodce Paříž

Na cestu – průvodce Paříž

Průvodce Paříž Paříž je jedna z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Patří také mezi oblíbené destinace českých turistů – ať individuálních či cestujících organizovaně. Proto každého zajisté potěší obsáhlý průvodce Paříží, který v češtině vydává nakladatelství Jota. Jedná se o českou verzi průvodce z řady Rough Guides. Kromě standardní knihy, obsahuje jako obvykle bonus ve formě kvalitně zpracovaného DVD, které obsahuje doplňující informace o Paříži a dokáže město velmi pěkně představit.

Paříž díky své historii láká na mnoho zajímavostí. Ať se jedná o historické paláce z doby francouzských králů, či do uměleckých galerií, kterých je plná. Vždyť po mnoho desetiletí byla uměleckým centrem celého světa. Nelze ani nevzpomenout na pařížské kavárny, které mají osobitý kolorit a samozřejmě na moderní architekturu, díku níž Paříž nic neztratila ze své zajímavosti i pro mladou generaci. Proto asi nikoho nepřekvapí, že průvodce je opravdu úctyhodných rozměrů – obsahuje 600 stránek a je plný detailních informací.

Tour Eiffel, Paříž. Francie. Průvodce je rozdělen do 8 kapitol. Pokud jedete do Paříže na krátko, vystačíte s první kapitolou, která obsahuje barevné mapy a soupis nejvýznamnějších pamětihodností. Pří jedno až dvou denní návštěvě stejně více nestihnete. Pokud jedete do Paříže na déle, není nic jednoduššího než se zahloubat do dalších kapitol. Druhá kapitola se věnuje všeobecným informacím (typu, jak do Paříže dojet, jaké jsou orientační ceny, pojištění, apod.). Třetí kapitola se věnuje pařížským čtvrtím a významným památkám – zmiňme alespoň Louvre, Champs-Elysées, Marais, St-Germain, Eiffelovka věž, Montmartre, Bastila, Disneyland, Versailles a samozřejmě jsou zde i tipy na jednodenní výlety. Z dalších kapitol stojí za zmínku kapitola věnovaná službám, kde se dozvíme tipy na již zmiňované kavárny, ale také na divadlo, nákupy, volný čas. Je zde i část věnovaná dětským atrakcím. Součástí průvodce i sekce věnovaná francouzštině včetně základních frází včetně jednoduchého slovníčku. Část velmi užitečná.

Sacré Coeur, Montmartre, Paříž. Francie. Videoprůvodce představuje postupně celé město. Začínáme historickým úvodem, po němž následuje Seina, katedrála Notre-Dame, Vítězný oblouk, nákupní třída Chams-Elysées, Louvre, moderní stavba a muzeum Centre Pompidou, Montmartre, Pařížská opera, Montparnasse, Saint-Germain, Eiffelovka věž, projdeme se i noční Paříží a celá projekce končí kapitolami o nakupování, dopravě a stravování.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni



Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]