Asmat.cz » Cestopisy » Francie » Na cestu – průvodce Francie

Na cestu – průvodce Francie

Průvodce Francie V květnu vyšel v nakladatelství Jota nejobsáhlejší a nejpodrobnější průvodce po Francii na českém trhu. Na více než 1400 stranách najdete v 16 kapitolách popis jednotlivých regionů od severních oblastí se stopami válečné historie po provoněnou Provence, Azurové pobřeží na jihu a středomořskou Korsiku, od bretaňských a normandských břehů Atlantiku na západě po alpské velikány na hranicích s Itálií a Švýcarskem. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce.

Průvodce obsahuje praktické základní informace o dopravě do země, vízových předpisech, lékařské péči, seznam důležitých institucí a odkazy na internetové stránky. Průvodce je přehledně organizován, velmi praktická je první Barevná sekce. Obsahuje barevnou mapu, stručnou sekci kam vyrazit plnou užitečných rad na místa či způsob dopravy, sekci Kdy vyrazit s přehlednou tabulkou teplot pro jednotlivé oblasti. Zakončena je tipy na 34 zajímavostí, které byste si neměli nechat ujít, doplněných fotografií a krátkým popisem.

Pohled z Centre Georges Pompidou, Paříž. Francie. Každá kapitola obsahuje podrobné mapy částí jednotlivých oblastí, plány měst, seznamy hotelů označených cenovou kategorií, praktické rady týkající se jídla, pití, kulturních a historických pamětihodností s uvedením ceny vstupného. Součástí průvodce jsou i barevné přílohy o francouzských slavnostech a festivalech, tolik oblíbených kavárnách a jiných gastronomických zařízeních a nejzajímavějších turistických trasách.

Kabaret Moulin Rouge, Montmartre, Paříž. Francie. Závěrečné Souvislosti podávají podrobný přehled dějin a kultury Francie, umění, architektury, kinematografie, divadel, hudby a tance. V závěru sekce je praktický jazykový průvodce kde se ve zkratce dozvíte o mluvnici a výslovnosti, nechybí ani obsáhlý slovníček těch nejdůležitějších výrazů.

Videoprůvodce Vás provede po celé zemi přes Paříž, Versailles, Rouen, Caen, Bayeux, Mont St. Michel, Chartres, St. Emilion, Bordeaux, Lourdes, Carcassonne, Arles, Nimes, Avignon, Cannes, Nice, Monte Carlo, Lyon, Dijon a Reims.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniFotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]