Asmat.cz » Cestopisy » Indonésie » Hinduistický ostrov Bali - Indonésie

Hinduistický ostrov Bali - Indonésie

Hinduisticky chrám v Ubudu.  Bali,  Indonésie. Ostrov Bali je v Indonésii vyjímečný. Ať už tím, že je to nejvíce turisticky navštěvovaný ostrov, tak hlavně tím, že jeho obyvatelé jsou hinduisti. Vypadá to, že hinduismu je podřízen chod celého strova. Jede-li hinduistické procesí, tak se kvůli němu zastavuje doprava. Je-li hinduistický svátek, tak se nepracuje, ale slaví. A že zde hinduisté těch svátků mají.

Chrám Bratan. Bali,  Indonésie. Třebaže Balijci jsou hinduisté, tak jejich hinduismus je v současné době host vzdálen od indického hinduismu. Věří, že dobří bohové, kteří zajišťují jejich prosperitu, žijí v horách, kdežto zlý démoni žijí v moři. Každý Balijec každé ráno dává dary bohům. Dobrým jsou pokládány do domácích oltářů, špatným bohům na zem. Když se po Bali procházíte, tak vidíte každé ráno spoustu obětin ležet na zemi. Náboženství je zde neskutečně živé. V každém domě naleznete hinduistický chrámeček, který je pro potřeby rodiny. Denně vidíte ženy, které nosí různé obětiny do chrámů, kterých je na Bali neskutečné množství.

Ohňový tanec. Bali,  Indonésie. Bali je také známé svou hudbou, tanci a divadlem. V Balijském pojetí tanec a divadlo je synonymum, protože jejich tradiční divadlo je taneční. Jejich tradiční tance vycházejí z hinduistické mytologie a většinou se jedná o inscenaci hinduistických eposů. Mezi nejznámější tance patří Kecak, Barong & Rangda a Legong.

Ostrov Bali se nachází východně od Jávy, cca 1000 km východně od hlavního města Jakarta.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]