Asmat.cz » Cestopisy » Itálie » Na cestu – průvodce Řím

Na cestu – průvodce Řím

Průvodce Řím Je těžké něco napsat k Římu. Nejúchvatnější město Itálie, centrum s více než dva tisíce let starou historií. Plné úchvatných uměleckých a historických památek. Město, kde můžete strávit týdny a stále budete mít co objevovat.

Město je ale více než jen historickým muzeem – díky lidem, restauracím, kulturou je Řím moderní pulzující metropolí, která nikdy nenudí. Jen je potřeba mít oči otevřené. Proto je hlavní město Itálie oblíbenou turistickou destinací. Uvedený průvodce se detailně věnuje představením celého města a blízkého okolí. Jako již tradičně v našich recenzích, jedná se o český překlad identického průvodce nakladatelství Rough Guides. Součástí průvodce je jako obvykle bonus ve formě kvalitně zpracovaného DVD, které vizuálně doplňuje informace o uvedené metropoli.

Průvodce je rozdělen na 7 kapitol s několika barevnými přílohami. Tradičně první kapitola představuje 22největších zajímavostí Říma, kam se má každý návštěvník zákonitě vypravit. Výběr je opravdu pestrý – chrám sv. Petra, římský kamenný oltář Ara Pacis Augustae, Pantheon či Koloseum a nebo snad něco z gurmánských zážitků – pravé italské těstoviny, pizzu, kávu či zmrzlinu - anebo něco z umění – pak tedy zajít do Galleria Borghese či do Vatikánských muzeí. Výběr je pestrý a rozsáhlý, je tedy opravdu z čeho vybírat. V další, druhé kapitole, jsou základní informace o cestě do Itálie, důležitá čísla, kontakty, jak se do Říma nejlépe dostat a jak se po něm pohybovat. Prostě základní info, které se může kdykoli hodit. Stěžejní je kapitola třetí, která se věnuje vlastnímu Římu. Kapitola je rozdělena do logických částí, jak jsou představovány části města: Piazza Venezia a Kapitol, Centro storico, Campo de’Fiori, Ghetto a okolí, Tridente, Antický Řím, Celio, Aventin, Quirinal, Monti a San Giovanni, Villa Borghese, Trastevere a Janikul, Vatikán. Části kapitol jsou věnované jak okrajovým částem města tak i nejbližšímu okolí Říma. Čtvrtá kapitola nás seznamuje s ubytováním a stravováním, s bary a nočním životem a kulturou obecně. Nesmíme zapomenout ani na nakupování, takže zde najdeme tipy na obchody a tržnice. A také je zde pět stránek věnováno našim nejmladším cestovatelům – Řím pro děti. Následně se dozvíme stručnou historii toho fascinujícího místa a seznam dalších knih, které se městu věnují. Pak už zbývá jen kapitola věnující se italštině a užitečný rejstřík.

Součástí jsou i barevné přílohy – první obsahuje 6 barevných map, z nichž jedna je metra a vlaků. Další se věnuje barokním památkám, kterým dominuje chrám sv. Petra a poslední se věnuje jídlu a pití. Italská kuchyně je velmi populární, proto není nic zajímavějšího, než si před cestou tuto přílohu dobře pročíst a v Říme nezapomenout i na gurmánský zážitek.

A co obsahuje videoprůvodce? Celkem 12 kapitol, které postupně představují následující místa: Kapitol, Piazza di Spagna, Quirinal, Piazza Navona, Piazza Della Rotonda, Campo de’Fiori, Tibera, Trastevere, Vatikán, Forum Romanum, Via Appia Antica, Eur.

Průvodce je přehledně organizovaný, praktický pro používání na cestě a můžeme ho doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]