Asmat.cz » Cestopisy » Itálie » Na cestu – průvodce Itálie

Na cestu – průvodce Itálie

Průvodce Itálie Není to tak dávno, co jsem pročítal průvodce Itálií a pak s ním byl v Miláně. A teď přede mnou leží nové a aktualizované vydání. Je to opět neuvěřitelně tlustá "cihla".

Originál vyšel v nakladatelství Rough Guide v roce 2011, Jota vydává překlad v letošním roce. Takže opravdu čerstvé vydání, to mám rád. Jeho aktuálnost ověřím za necelý měsíc, kdy vyrážím do Benátek. Tak před cestou alespoň knihou listuji a snažím zjistit, v čem se nové vydání liší od toho předchozího. Na první pohled je jeho organizace stejná jako vydání předchozí. Přibylo více barevných fotografií na začátku, což je jenom dobře, protože dokáží ještě před cestou příjemně naladit. Jsou to paradoxy – nové vydání je o pár milimetrů tlustší, ale má o cca 100 stránek méně. Na kvalitě provedení není tento rozdíl patrný a ani v obsahu nevidím, že by něco zásadního vypadlo. Pocitově mi přijde, že je nový výtisk vtištěn v nepatrně hustším tisku (to by mohlo vysvětlit rozdíl v počtu stráněk), ale nejsem žádný DTP expert a průvodce se stále čte dobře.

V průvodci je postupně představena celá Itálie, konkrétně je průvodce organizován po následujících oblastech: Piemont a Valle d’Aosta, Ligurie, Lombardie a jezera, Tridentsko-Horní Adiže, Benátky a Benátsko, Furlandsko-julské Benátsko, Emilia-Romagna, Toskánsko, Umbrie, Marky, Řím a Lazio, Abruzzy a Molise, Kampánie, Apulie, Kalábrie a Basilicata, Sicílie, Sardinie. Samozřejmostí jsou i praktické informace pro cestu do Itálie a seznámení s historií. Pro gurmány je sekce o jídle a nesmím zapomenout ani na speciální část věnovanou fotbalu.

Itálie určitě patří mezi oblíbené evropské destinace a je fajn, že se Jota představuje českým čtenářům aktualizované vydání tohoto původce. Je opravdu obsažný a bude dobrým společníkem jak při cestě individuální, tak i při cestě s poznávacím zájezdem, kde může být dobrým doplňkovým zdrojem informací.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]