Asmat.cz » Cestopisy » Itálie » Na cestu – průvodce Itálie

Na cestu – průvodce Itálie

Průvodce Itálie V červnu vyšlo druhé aktualizované vydání turistického průvodce Itálií. Stejně jako další z řady průvodců Rough Guides v češtině obsahuje jako bonus kvalitně zpracované DVD obsahující další informace o oblasti a videoprůvodce. Průvodce přináší přehled historických, politických a kulturních souvislostí země, nabízí hodnocení ubytovacích a stravovacích zařízení všech cenových kategorií.

Jednotlivé kapitoly provedou cestovatele po nejzajímavějších místech země, a jsou dobrým zdrojem praktických rad, jak se do nejrůznějších míst Itálie dostat. Průvodce je přehledně organizován, velmi praktická je první Barevná sekce. Obsahuje barevnou mapu, stručnou sekci kam vyrazit plnou užitečných rad na místa či způsob dopravy, sekci Kdy vyrazit s přehlednou tabulkou teplot pro jednotlivé oblasti. Zakončena je tipy na 40 zajímavostí, které si nesmíte nechat ujít, doplněných fotografií a krátkým popisem.

Průvodce je členěn do čtyř částí – Základní informace, Průvodce, Souvislosti a Jazyk. V první části jsou základní informace pro cestu do země, jídle, nákladech na cestu dopravu a ubytování. Část Průvodce je organizována do kapitol podle oblastí, každá kapitola je doplněna mapkami oblasti či větších měst. Dává dostatek informací o dopravě, ubytování, cenách, jídle a aktivitách v oblasti. Průvodce je velmi rozsáhlý a obsahuje dostatek informací o highlitech o odlehlejších místech.

Sekce Souvislosti obsahuje stručný přehled dějin, výtvarného umění, architektury, literatury a kinematografie. V poslední jazykové sekci se ve zkratce dozvíte o mluvnici a výslovnosti a najdete stručný slovníček pojmů.

Videoprůvodce Vás provede po Itálii i Sicílii přes Řím, Vatikán, Siena, Florencie, Pisa, Milano, Verona, Padova, Benátky, San Marino, Pompeje, Capri, Misina, Taormia, Etna, Syrakusy, Agrigento, Selinunte, Palermo a Monreale.

Průvodce je praktický, přehledně organizovaný a rozhodně ho můžeme doporučit.

Průvodce vydává nakladatelství JOTA s.r.o.

Hodnocení průvodce: Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni Hodnoceni HodnoceniSouvisející odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]