Asmat.cz » Cestopisy » Etiopie » Příroda v okolí Arba Minch - Etiopie

Příroda v okolí Arba Minch - Etiopie

Krokodýl, Arba Minch. Jih,  Etiopie. Samotné město Arba Minch není zajímavé, zajímavější je příroda jeho okolí. V první řadě je třeba zmínit jezera Abaya a Chamo. Navíc v blízkosti se nachází národní park Nechisar.

Hroch, Arba Minch. Jih,  Etiopie. Jezera Abaya a Chamo jsou součástí jezer Velkého afrického příkopu (tzv. Rift valley) a jejich návštěva je rozhodně nezapomenutelná. Jezera se nijak neodlišují od dalších Etiopských jezer, ale jakmile se vydáte lodí po jezeře Chamo, zjistíte, že vše je jinak. Všude, ale opravdu všude jsou krokodýlové. A ne jen tak ledajací. Na břehu jezera leží několikametrové kusy. Nejdelší bude mít určitě 6 metrů, ne-li více. Takhle velké krokodýly ve volné přírodě snad nejsou nikde jinde na světě k vidění. Břeh je jimi přímo obsypán. Nikdo nedokáže odhadnout, kolik krokodýlů zde vlastně žije. Ale ani přítomnost těchto nebezpečných tvorů nebrání místním lidem na břehu jezera pást dobytek. Dokonce tam i pastevci posedávají. Na jezeře jsou k vidění i rybáři. Na pidi-lodičkách (či spíše vorech) loví ryby. Občas je vidět, že někteří se dokonce vodou brodí. Jezero je domovem nejen krokodýlům, ale i hrochům, kterých je zde také hodně.

Zebra, Národní park Nechisar. Jih,  Etiopie. Národní park Nechisar (název znamená "bílá tráva") se nachází na náhorní plošině nad již zmiňovanými jezery, kde je ohromná savana (barva trávy je zde skoro "bílá"). Zde jsou k vidění různí afričtí savci žijící na těchto savanách. Každý, kdo Nechisar navštíví, vidí stáda zeber, které se savanou prohánějí. K viděni jsou samozřejmě i různé druhy antilopy. Prý zde žije i několik lvů, ale šance na jejich spatření je velice malá.

Město Arba Minch se nachází cca 350 km jižně od hlavního města Addis Abeba.Fotografie

Související odkazy

Najdete na Asmat.cz

(c) Asmat 2003 - 2024, design by KamData [Privacy]